Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Wiwat Maj! Trzeci Maj!

Ocena 0/5

We wtorek, 30 kwietnia 2024 r. z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczysta akademia w naszej szkole. 
Po wprowadzeniu pocztu flagowego cała społeczność Szkoły Podstawowej w Białobieli odśpiewała hymn państwowy. Następnie głos zabrała  pani dyrektor Urszula Wielczyk, która zachęciła zgromadzonych  do chwili refleksji nad tym, czym są wolność, Ojczyzna i patriotyzm.  
Program artystyczny przygotowali uczniowie klasy V. Uczniowie i nauczyciele  w galowych strojach, ozdobionych symbolicznymi kotylionami, ze skupieniem wsłuchali się w treści prezentowane przez piątoklasistów, którzy przybliżyli  wydarzenia historyczne i okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji (pierwszej w Europie i drugiej na świecie).
Uroczystość była doskonałą lekcją historii i patriotyzmu.

redakcja: Ewa Puka

Galeria zdjęć

Narodowe Święto Trzeciego Maja 1 Narodowe Święto Trzeciego Maja 2 Narodowe Święto Trzeciego Maja 3 Narodowe Święto Trzeciego Maja 4 Narodowe Święto Trzeciego Maja 5 Narodowe Święto Trzeciego Maja 6 Narodowe Święto Trzeciego Maja 7 Narodowe Święto Trzeciego Maja 8 Narodowe Święto Trzeciego Maja 9 Narodowe Święto Trzeciego Maja 10 Narodowe Święto Trzeciego Maja 11 Narodowe Święto Trzeciego Maja 12
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności