Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Tydzień bezpieczeństwa w Punkcie Przedszkolnym

Ocena 0/5

Dnia 23 czerwca 2025 roku w naszym przedszkolu rozpoczął się Tydzień Bezpieczeństwa.
Przedszkolaki z grup Misie i Zajączki wzięły udział w różnorakich zajęciach profilaktycznych.
Były one okazją do przypomnienia i utrwalenia nawyków związanych z bezpieczeństwem
dzieci w domu, w sklepie, w ruchu drogowym, na podwórku, placu zabawach, wakacjach
itp.

Działania podejmowane w tym tygodniu:
 Zabawy utrwalające znajomość numerów alarmowych
 Przechodzenie przez przejście dla pieszych i utrwalanie zasad dotyczących
prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po ulicach i chodnikach,
 Ćwiczenia praktyczne w rozpoznawaniu i nazwaniu wybranych znaków drogowych,
 Wdrażanie do bezpiecznego zachowywania się podczas spacerów, wycieczek w nowe
miejsca i ważność pilnowania się opiekuna,
 Utrwalanie przez zabawę numerów alarmowych,
 Utrwalanie znajomości swojego imienia i nazwiska oraz adresu ( gdzie szukać pomocy
gdy się zgubi?)
 Podniesienie świadomości dzieci, że nie wszystkie owoce i roślinki zjadamy,
dotykamy- Zapoznanie dzieci z roślinami trującymi,
 Ogólne zasady Bezpiecznych wakacji.
W tym tygodniu przedszkolaki odwiedzili Panowie Policjanci z swoim psim kolegą. Podczas
spotkania dzieci dostały cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz obejrzały policyjny
radiowóz.
Redaktor: Lidia Podeszwa

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności