Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

„Omnibus Biblioteczny – Poprawna Polszczyzna”

Ocena 0/5

We wtorek, 19 maja 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzyszkolnym konkursie „Omnibus Biblioteczny – Poprawna Polszczyzna”. Organizatorem wydarzenia była Biblioteka Pedagogiczna w Ostrołęce. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy VI: Beniamin Kobrzeniecki oraz Marcel Szablak.

Konkurs miał niezwykle emocjonującą formę, wzorowaną na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Młodzież musiała błyskawicznie odpowiadać na pytania i wykazać się ogromną wiedzą. Zakres materiału był bardzo szeroki i obejmował: ortografię, interpunkcję, fleksję, przysłowia i frazeologię.

Nasi reprezentanci poradzili sobie znakomicie w tych trudnych, językowych zmaganiach. Po niezwykle zaciętej i pełnej napięcia rywalizacji, uczeń naszej szkoły awansował do finału. Ostatecznie Beniamin Kobrzeniecki zajął II miejsce w turnieju!

To ogromne osiągnięcie, biorąc pod uwagę wysoki poziom konkursu oraz stres towarzyszący formule na żywo. Marcelowi dziękujemy za piękny i waleczny występ, a Beniaminowi serdecznie gratulujemy tak wspaniałego sukcesu! Jesteśmy z Was dumni!

redakcja: Ewa Puka

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności