Światowy Dzień Książki u przedszkolaków
14 kwietnia grupy przedszkolne odwiedziła pani Natalia Staśkiewicz w związku ze zbliżającym się Dniem Książki. Spotkanie było wyjątkową okazją do przybliżenia dzieciom świata literatury oraz zachęcenia ich do sięgania po książki już od najmłodszych lat.
Pani Natalia na co dzień pracuje w Centrum Kultury, Biblioteki i Sportu w Lelisie, gdzie pełni funkcję zastępcy dyrektora, a swoją działalność zawodową koncentruje wokół bibliotek oraz promocji czytelnictwa.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jak powstaje książka – od pomysłu autora, przez pracę ilustratora i drukarni, aż po moment, gdy trafia ona na półki biblioteki. Przedszkolaki poznały także zasady właściwego obchodzenia się z książkami. Dowiedziały się, że należy je szanować, nie zaginać kartek, nie rysować po nich oraz odkładać na wyznaczone miejsce.
Nie zabrakło wspólnego czytania oraz rozmów na temat ulubionych bohaterów bajek. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi doświadczeniami i opowiadały o książkach, które najbardziej lubią. Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.
Na zakończenie pani Natalia przygotowała dla dzieci miłą niespodziankę – rozdała słodkie upominki, kolorowanki oraz zakładki do książek, które sprawiły przedszkolakom wiele radości.
Wizyta pani Natalii była inspirującym wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków i rozbudzi w nich zamiłowanie do książek.
Redakcja: Katarzyna Piaścik, Dominika Karczewska, Aleksandra Bakuła


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!