Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Spotkanie z przedstawicielami policji

Ocena 0/5

Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne, to temat spotkania, które miało miejsce 1 grudnia 2023r. w naszej szkole. Spotkanie poprowadzili p. st. sierż. Klaudia Ciuchta oraz p. st. sierż. Maciej Miąsko. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy jesteśmy ich świadkami. Przedstawiciele policji dużo mówili o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się w szkole i poza nią. Policjant ostrzegł, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego i umieszczenie młodego człowieka w zakładzie opiekuńczym.
Zajęcia z przedstawicielami policji są jednym z wielu działań realizowanych w naszej szkole w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego naszej szkoły. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród naszych uczniów. 
Bardzo dziękujemy za wizytę.

redakcja: Hanna Murach

Galeria zdjęć

Spotkanie klasy 7 i klasy 8 z przedstawicielmi policji (2) Spotkanie klasy 7 i klasy 8 z przedstawicielmi policji (3) Spotkanie klasy 7 i klasy 8 z przedstawicielmi policji (4) Spotkanie klasy 7 i klasy 8 z przedstawicielmi policji
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności