Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Niecodzienna lekcja przyrody w lesie – uczniowie klasy 2 świętują Dzień Drzewa

Ocena 0/5

10 października, z okazji Światowego Dnia Drzewa, uczniowie klasy 2 wybrali się do pobliskiego lasu, by uczcić ten wyjątkowy dzień w praktyczny i pożyteczny sposób. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnej sali, dzieci miały okazję przeżyć prawdziwą, terenową lekcję przyrody.

Pod opieką nauczycielek uczniowie nie tylko podziwiali piękno jesiennego lasu, ale przede wszystkim wzięli udział w akcji sprzątania – zbierali porozrzucane śmieci, dbając o środowisko i ucząc się odpowiedzialności za naturę. Dzięki ich zaangażowaniu las stał się czystszy i piękniejszy.

Nie zabrakło również elementów edukacyjnych i przyrodniczych niespodzianek. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew, oglądały opadłe liście i... zbierały grzyby! Przy okazji dowiedziały się, które grzyby są jadalne, a które należy omijać z daleka.

To była niezwykła lekcja przyrody – pełna ruchu, świeżego powietrza i kontaktu z naturą. Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Tego typu zajęcia to nie tylko nauka, ale też ważna lekcja szacunku dla przyrody.

redakcja: Ewelina Bieluch

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności