Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Mikołajki w naszej szkole

Ocena 0/5

Mikołajki to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przez uczniów w naszej szkole, to znak, że już niedługo będą święta Bożego Narodzenia.  6 i 7 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Białobieli panowała niezwykła atmosfera, zaś prószący śnieżek i mroźne powietrze na dworze  tworzyły idealną scenerię dla mikołajek. Wszystkim towarzyszył świąteczny nastrój. Tego dnia w szkole królowały mikołajkowe czapki, a także stroje z akcentem świątecznym.
6 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z niecierpliwością czekali na św. Mikołaja. Gdy po długiej i trudnej podróży zjawił się wymarzony gość, uczniowie powitali go i zapewnili, że byli grzeczni. Święty Mikołaj obdarzył wszystkich upominkami i zapewnił, że wróci za rok.
Natomiast 7 grudnia uczniowie klas IV- VIII obdarowali prezentami koleżanki i kolegów z klasy.  Były to upominki anonimowe- po wylosowaniu imienia i nazwiska rówieśnika  starali się nie wyjawić, komu w tym roku przygotują prezent.
Mikołajki to wyjątkowe święto, które integruje zespół klasowy. Tego dnia uczniowie przygotowują poczęstunek, śpiewają kolędy oraz oglądają filmy o tematyce bożonarodzeniowej. Wspominają również św. Mikołaja, biskupa Miry, który słynął ze swej pobożności i hojności.
Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.


  
redakcja: Ewa Puka

Galeria zdjęć

klasa druga z Mikołajem (2) Klasa druga z Mikołajem Klasa pierwsza z Mikołajem Mikołajki klasa druga Mikołajki- klasa pierwsza Uczeń klasy VI z zabawnym upominkiem Uczniowie klasy VI prezentują upominki Uczniowie klasy VI rozpakowują upominki Uczniowie klasy VI z drobnymi upominkami
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności