Eliminacje gminne konkursu OTWP w Lelisie
3 marca 2026r. w Lelisie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Naszą szkołę reprezentowali Mikołaj Lenda z klasy 4 oraz Alicja Pawelec z klasy 6. Oboje zaprezentowali się znakomicie, zajmując II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. To duży sukces, biorąc pod uwagę wymagający charakter konkursu i silną konkurencję.
Uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma etapami rywalizacji. Pierwszy obejmował część pisemną w formie testu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów przeciwpożarowych, historii pożarnictwa, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz podstaw udzielania pierwszej pomocy. Drugi etap miał charakter teoretyczno-praktyczny i wymagał nie tylko znajomości zagadnień, ale także umiejętności ich zastosowania w praktyce, m.in. rozpoznawania sprzętu pożarniczego i właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Serdecznie gratulujemy Mikołajowi i Alicji tak wspaniałego osiągnięcia. Ich sukces jest dowodem zaangażowania, systematycznej pracy oraz odpowiedzialnej postawy. Jesteśmy dumni, że nasi wychowankowie z powodzeniem reprezentują szkołę na szczeblu gminnym.
Hanna Murach


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!