Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Ocena 0/5

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolskie obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VII wraz z nauczycielami przygotowali gazetkę tematyczną prezentującą najważniejsze zasady prawidłowego korzystania z Internetu. Zostały także przeprowadzone zajęcia poświęcone różnym aspektom bezpieczeństwa w Internecie. Podczas lekcji informatyki oraz zajęć z wychowawcą odbyły się pogadanki, które miały na celu zapoznanie młodzieży z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii. Omówione zostały potencjalne zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z Internetu.

Uczniowie wzięli także udział w webinarze organizowanym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej pod tytułem „Loguj się bezpiecznie”. Za uczestnictwo w tej inicjatywie otrzymali certyfikat. Zgłosiliśmy ich również do kolejnych webinarów, które odbędą się w lutym i marcu i będą dotyczyć ochrony danych w sieci oraz manipulacji w mediach społecznościowych.

Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom nasi uczniowie będą w pełni odpowiedzialnie i etycznie korzystać z nowych technologii i internetu.

Aneta Krajewska
Małgorzata Koślik
Krzysztof Gawrych

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności