Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie IV

Ocena 0/5

 W dniu 10.02.2026 r. uczniowie klasy IV wzięli udział w zajęciach z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Święto to obchodzone jest 11 lutego z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 2004 roku.

Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się, czym jest Internet oraz jak wielkie niesie możliwości, ale też i zagrożenia. Nauczyciel zapoznał dzieci z podstawowymi niebezpieczeństwami w sieci takimi jak: cyberprzestępczość, cyberbullying oraz przypadkowy kontakt z niebezpiecznymi treściami.

Czwartoklasiści poznali praktyczne zasady ochrony prywatności. Dowiedzieli się, jak działa antywirus, dlaczego warto tworzyć silne hasła, sprawdzać certyfikaty SSL stron oraz unikać publicznych sieci Wi-Fi i fałszywych kont w mediach społecznościowych. Lekcja ta ukształtowała 
w uczniach umiejętność reagowania w sytuacjach zagrożenia, a ich zwieńczeniem było wspólne stworzenie „Klasowego Kodeksu Bezpiecznego Internetu”.

redakcja: Milena Kępista-Ciok

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności