Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Konkurs recytatorski „Kurpie Zielone w Literaturze”

Ocena 0/5

4 listopada 2025 roku w Lelisie odbyły się gminne eliminacje XLII konkursu recytatorskiego „Kurpie Zielone w Literaturze”, którego celem jest kultywowanie bogatej tradycji i gwary kurpiowskiej oraz popularyzowanie literatury związanej z naszym regionem.

Naszą szkołę reprezentowały: Julia Pawelczyk, Hanna Lis, Nadia Babiel, Maria Lis i Lena Trzeciak. Dziewczynki z dużym zaangażowaniem i pasją zaprezentowały utwory w gwarze kurpiowskiej, przybliżając piękno języka, obyczajów i ducha Kurpi. Choć nie udało się zdobyć miejsc premiowanych, występy naszych recytatorek spotkały się z uznaniem jury oraz gorącym przyjęciem publiczności.

Serdecznie gratulujemy uczestniczkom. Ich udział w konkursie był pięknym świadectwem przywiązania do kurpiowskiej kultury i dowodem, że tradycje naszego regionu wciąż są żywe w sercach młodych ludzi.

redakcja: Agata Szczubełek

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności