Logo Szkoły Podstawowej w Białobieli

Koncert Kolęd

Ocena 0/5

     14 grudnia 2023 r. w przepięknej, świątecznej scenerii na deskach naszej szkolnej sali gimnastycznej odbył się  Koncert Kolęd. Wydarzenie miało za zadanie przybliżenie okoliczności narodzin Jezusa Chrystusa. Uczniowie oraz Rada Pedagogiczna dołożyli wszelkich starań,  aby przenieść publiczność  choć na chwilę w atmosferę zbliżających się świąt Bożego  Narodzenia. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło wśród nas zaproszonych gości, rodziców i społeczności lokalnej.
     Koncert Kolęd rozpoczął się efektownym tańcem uczniów z klas I-III, po czym  Pani Dyrektor Urszula Wielczyk  powitała publiczność oraz społeczność szkolną, a także złożyła wszystkim świąteczne życzenia.
      Następnie na tle magicznej dekoracji uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Uczniowie klasy szóstej, odgrywając role jasełkowe, przybliżyli nam prawdę, że Jezus narodził się na ziemi z miłości do nas i bardzo pragnął, byśmy się tą miłością nawzajem otaczali. Natomiast piękne kolędy i pastorałki, które zaśpiewały i zagrały dzieci z pozostałych oddziałów, zachęciły do kultywowania tradycji kolędowania w naszych domach.
 Publiczność była pod wrażeniem niepowtarzalnego kunsztu aktorskiego, muzycznego, wokalnego i tanecznego uczniów, którzy starali się poprzez swój występ skłonić do refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Nad całokształtem wydarzenia czuwały Panie- Małgorzata Koślik i Justyna Rzewnicka. Nastrój wyjątkowości i magii dopełniły dekoracje, i mieniące się światełka, o które zadbały Panie- Aleksandra Bakuła i Hanna Murach.
        Na zakończenie uroczystości zabrał głos Wójt Gminy Lelis- Pan Stefan Prusik, który pogratulował uczniom wspaniałego występu oraz złożył  wszystkim świąteczne życzenia.
        Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla swoich pociech oraz pomoc w organizacji Koncertu Kolęd. Wyrazy szczególnej wdzięczności pragniemy przekazać Panu Hubertowi Pawelcowi za śliczne choinki, zaś Pani Monice Chełstowskiej za pomoc w ich transporcie.

redakcja: Ewa Puka

Galeria zdjęć

Alicja Pawelec uczennica klasy IV, pani Małgorzata Koślik oraz pani Justyna Rzewnicka Anioły z klasy VI Klasa VII Przemówienie Pani Dyrektor Publiczność zgromadzona na sali (2) Publiczność zgromadzona na sali (3) Publiczność zgromadzona na sali, zaproszeni goście Publiczność zgromadzona na sali Taniec uwielbienia w wykonaniu uczniów z klasy VIII (2) Taniec uwielbienia w wykonaniu uczniów z klasy VIII Uczennica klasy IV Alicja Pawelec, uczeń klasy VII Dominik Salamucha oraz Pani Małgorzata Koślik Uczennica składa życzenia, dziękuje za przybycie wszystkim obecnym Uczniowie klasy II przygotowują się do występu Uczniowie klasy II Uczniowie klasy IV i VIII Uczniowie klasy VI (2) Uczniowie klasy VI Uczniowie klasy VII grają na instrumentach Występ dzieci z oddziału przedszkolnego (2) Występ dzieci z oddziału przedszkolnego Występ koła tanecznego (2) Występ koła tanecznego (3) Występ koła tanecznego Występ uczniów z klasy I (2) Występ uczniów z klasy I Występ uczniów z klasy III (2) Występ uczniów z klasy III Występ uczniów z klasy IV Występ uczniów z klasy V (2)
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności