„Mnemotechniki”- jak uczyć się szybko i efektywnie

Klasy IV-VI wybrały się we wtorek 30.01.2018r do biblioteki pedagogicznej w Ostrołęce. Celem naszej wycieczki były zajęcia prowadzone przez pracowników biblioteki dotyczące technik prawidłowego uczenia się. Nasi uczniowie dowiedzieli się jak przygotować miejsce do zdobywania wiedzy i co robić by efektywnie uczyć się i zapamiętywać. Po bardzo interesujących zajęciach mieliśmy możliwość zwiedzenia biblioteki oraz wysłuchania informacji na temat jej funkcjonowania. Kolejnym punktem naszej wyprawy był park wodny w Ostrołęce. Na miejscu uczniowie jedną godzinę uczyli się pływania i poruszania w wodzie, a drugą godzinę wykorzystali na zabawy w części rekreacyjnej.
Wszyscy czekamy na efekty nowych metod uczenia się.

Wycieczka przedszkola i klasy I do Lelisa

18 grudnia przedszkolaki oraz dzieci z klasy I wyruszyły do Lelisa na przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów”. Mali widzowie z dużym zainteresowaniem i w skupieniu oglądali inscenizację. Dzieci miały możliwość bezpośredniego uczestniczenia w przedstawieniu poprzez pomoc aktorom na scenie oraz wspólne śpiewanie piosenek.  Po przedstawieniu przedszkolaki odwiedziły urząd gminy, gdzie zobaczyły miejsce pracy wójta. Na koniec wizyty  dzieci złożyły świąteczne życzenia wszystkim pracownikom gminy. Ta przemiła wycieczka na pewno zostanie na długo w pamięci naszych podopiecznych .
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Wycieczka do Ostrołęki

Dnia 28 listopada 2017 roku nasza klasa wyjechała na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem programu było Muzeum Kultury Kurpiowskiej. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o dawnym życiu na Kurpiach, między innymi o pracy rzemieślników. Następnie poszliśmy na basen. Po dwugodzinnej zabawie w wodzie, zjedliśmy frytki w restauracji „Nemo”.Już czekamy na następną wycieczkę.

 

Julia Wojtylak, Aniela Białobrzeska, Natalia Lenkiewicz – uczennice klasy IV

Wycieczka do stolicy

Dnia 30 października 2017 r. uczniowie z klas I-IV wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego wraz z przewodnikiem. Siedząc na trybunach, dzieci poczuły się jak prawdziwi kibice. Przejście wokół ogromnej płyty stadionu było niesamowite.  Jeszcze więcej wrażeń mieliśmy wewnątrz budowli. Przewodnik oprowadził nas po bardzo ciekawych miejscach. Byliśmy między innymi w szatniach zawodników, pokojach dla trenerów, sali konferencyjnej, pomieszczeniach dla dziennikarzy.

Kolejnym punktem wyjazdu była przejażdżka kolejką staromiejską ulicami Starego i Nowego Miasta. Jadąc przeszklonymi wagonikami i słuchając przewodnika, widzieliśmy ciekawe budowle, pomniki i inne atrakcje stolicy. Dzieci skupione wsłuchiwały się w opowieści, wzbogaciły swoją wiedzę na temat Starego i Nowego Miasta.

Wycieczka do stolicy wzbogaciła dzieci o nową wiedzę o Starym i Nowym Mieście i dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

redakcja: Beata Korzeniecka

Gra w kręgle

30 września klasa VI wybrała się wraz z wychowawcą do kręgielni mieszczącej się w Parku Wodnym „Aquarium”  w Ostrołęce. Na dwóch torach uczniowie rywalizowali ze sobą w strącaniu jak największej liczby kręgli. Zabawa była przednia. W atmosferze radości, uśmiechu zdobywane były kolejne punkty.

W drodze powrotnej szóstoklasiści wstąpili do pizzerii, gdzie spożyli smakowitą pizzę. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

redakcja: Hanna Różycka

Klasa trzecia w "Figlarium"

W dniu 28 września uczniowie klasy III wybrali się do centrum zabaw ,,Figlarium” w Ostrołęce. Czekało tam na nich wiele atrakcji: czteropoziomowa konstrukcja do zabawy, zjeżdżalnie, labirynty, basen z piłeczkami i inne.  Dzieci bawiły się wspaniale, ale czas pobytu szybko minął i trzeba było wracać do szkoły.

Serdecznie dziękujemy p. Pawłowi Parzychowskiemu za organizacje wyjazdu.

redakcja: Danuta Korzeniecka