Wycieczka do Trójmiasta

We wtorek 31 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Trójmiasta. Wyjechaliśmy z przed szkoły o godz. 7:00. Około godz.12:00 zatrzymaliśmy się w miejscowości Szymbark. Tam obejrzeliśmy między innymi bunkry. Pani włączyła nam symulację dźwięków z czasów wojny, większość dziewczyn z klas IV, V i VI piszczała ze strachu. Zobaczyliśmy też dom Sybiraków, ogromny pociąg gdzie niestety przewożono ludzi, zazwyczaj słabych i chorych, którzy często w drodze umierali. Widzieliśmy również małą kaplicę oraz najdłuższą deskę świata, przy której pani przewodniczka zaśpiewała śmieszną piosenkę pod tytułem ,,Nutki Kaszubskie’’. Następnie pani opowiedziała nam piękną, ale smutą historię o misiu Wojtku i pokazała największy fortepian świata. Na koniec została najlepsza atrakcja, każdy mógł wejść do domu, który stał do góry podłogą, gdzie nie można było utrzymać równowagi .

Przed zakwaterowaniem w Schronisku Młodzieżowym w Gdyni chętni mogli wejść na więżę 329 m n.p.m. i podziwiać piękną panoramę Kaszub. Potem wreszcie dotarliśmy bardzo zmęczeni, zjedliśmy kolację i chcieliśmy iść spać. Okazało się, że jesteśmy ludźmi z fartem, gdyż koło naszych pokoi całą noc pracowała stocznia. Rano obudziliśmy się ze słowami ,,nie jesteśmy porannymi ptaszkami’’. Zjedliśmy śniadanie, spakowaliśmy się i pojechaliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy tam żaglowiec "Dar Pomorza" i Akwarium Gdyńskie". Potem był obiad i poszliśmy na spacer po Molo.

Na koniec dnia zakwaterowaliśmy się w Stegnie. Po kolacji poszliśmy spać. W środę wstaliśmy rano, zjedliśmy śniadanie i pojechaliśmy na koncert do Katedry Oliwskiej. Po koncercie weszliśmy na wieżę w Kościele Mariackim. Następnie z przewodniczką, która opowiadała śmiesznie i ciekawie wybraliśmy się na Główne Miasto w Gdańsku, potocznie zwane Starówką. Zobaczyliśmy: ratusz, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna i stary żuraw. Zjedliśmy obiad i popłynęliśmy pirackim statkiem na Westerplatte. Pełni wrażeń wróciliśmy do pokojów. Zjedliśmy kolację oglądając mecz, oraz lody, które dostaliśmy w prezencie od nauczycieli z okazji Dnia Dziecka. Rano po śniadaniu spakowaliśmy walizki i pojechaliśmy na spotkanie z rybakiem, gdzie każdy mógł potrzymać rybę. Ostatnim punktem programu był piękny zamek w Malborku. Potem, każdy miał czas na kupienie sobie pamiątek. Poszliśmy na obiad i szczęśliwie wróciliśmy do domów. Myślę, że nikt nie zapomni tej wspaniałej wycieczki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Dominika Białobrzeska klasa V