dc_s.jpgKorzystając ze słonecznej pogody uczniowie klasy trzeciej dnia 29.09.2021 r. udali się na ognisko z okazji zbliżającego się Dnia Chłopca. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek, pianek i innych przekąsek, które zapewnili rodzice. Były również zawody sportowe i konkursy. Uczniowie bardzo się ucieszyli, że mogą ten dzień spędzić na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie Ruszkowskiej za zaproszenie.

Galeria zdjeć

redakcja: Beata Korzeniecka

wo.jpgUczniowie naszej szkoły w nietypowy sposób powitali jesień. 23 września wybrali się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wyprawy był Zamek Kapituły Warmińskiej. Murowana konstrukcja powstała w XIV w. i początkowo składała się tylko z jednego skrzydła. Niegdyś był domem Mikołaja Kopernika, natomiast obecnie Zamek pełni funkcję Muzeum Warmii i Mazur i jest otwarty dla zwiedzających. Nasi młodzi poszukiwacze wiedzy odwiedzili również olsztyńskie Planetarium, gdzie obejrzeli fascynującą projekcję pt. „Kosmiczny express”. Jesienne niebo nad Warmią i Mazurami odkryło swe tajemnice – konstelacje znaków zodiaku, Drogę Mleczną oraz najjaśniejszą z gwiazd wrześniowego nieboskłonu –Perseusza. Była to ekscytująca przygoda, zwłaszcza, że wielu uczniów było w Planetarium po raz pierwszy. Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin. W tym miejscu uczestnicy wyprawy mogli wyszaleć się skacząc, grając w gry zespołowe, nurkując w basenach wypełnionych bombkami. A wszystko pod okiem instruktora, który prowadził zabawy i czuwał nad bezpiecznym korzystaniem z trampolin. Wycieczka do Olsztyna będzie na pewno niezapomnianą przygodą i zachętą do dalszych integracyjnych wypraw.
Galeria zdjeć

Hanna Murach

wdw_s.JPGKoniec roku szkolnego to dobry czas na odpoczynek i wycieczkę. Klasy I – III wybrały się na podbój Warszawy. Pogoda była słoneczna. Było ciepło, a nawet upalnie! Najpierw poznaliśmy legendy warszawskie i zwiedziliśmy Starówkę. Następnie zjedliśmy obiad i lody. Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki Królewskie oraz Ogród Botaniczny. Nie zabrakło zakupów pamiątek oraz zabaw integracyjnych w autokarze. To była niezapomniana wyprawa.

Redakcja: B. Korzeniecka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Piątek, 15.11.19r. stał się dla części naszych uczniów dniem, w którym mogli zgłębić swoją wiedzę na temat stolicy.
Głównym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Żeby móc przybliżyć sobie losy naszych rodaków, którzy żyli w tym okrutnym dla nas czasie, trzeba mieć ukończone 12 lat. Klasy VI i VII  bardzo zafascynowały się życiem ludności w trakcie II wojny światowej. Okrucieństwa tamtych lat oraz wiele ciekawostek historycznych, w niezwykle emocjonalny sposób prezentował nam przewodnik, za co serdecznie mu dziękujemy.
Młodsi uczestnicy w tym czasie odwiedzili Manufakturę Cukierków, gdzie obejrzeli pokaz ręcznych wyrobów cukierków. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki od pracowników manufaktury.
W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy także „Niewidzialną Wystawę”, podczas której  uczestnicy wyjazdu zostali zabrani w świat ludzi niewidomych. Szybko okazało się, że funkcjonowanie w ciemnościach jest bardzo trudne. Starsi uczniowie odnaleźli się w tej rzeczywistości bardzo dobrze i dotrwali do końca wystawy. Kilkoro młodszych uczestników jednak nie było w stanie poradzić sobie z trudami życia w mroku i musiało wcześniej skończyć udział w tym pasjonującym wyzwaniu.
Po wielu wspaniałych chwilach spędzonych w sercu naszego kraju wróciliśmy cali i zdrowi do Białobieli.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

Red. Rafał Kosek

8 października uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców i przewodnika zwiedzali Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika. Jest on drugim najstarszym muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Wycieczka po tym obiekcie była niesamowitą podróżą w czasie przenoszącą do XVIII i XIX wieku. Uczniowie oglądali wnętrza chat kurpiowskich, zwiedzali młyn wodny, kuźnię, kapliczki, a także zachwycali się wiatrakami i nadnarwiańskim krajobrazem. Odbyli też zajęcia pod okiem twórczyni ludowej p. Czesławy Kaczyńskiej, a efektem ich były samodzielnie wykonane wycinanki kurpiowskie. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek i zdjęć. Wycieczka bardzo się podobała.

Galeria zdjęć

Redakcja: Danuta Korzeniecka

13 czerwca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Celem jednodniowej wyprawy była rekreacja w Parku Trampolin podczas której uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń, akrobacji i podskoków mogąc poczuć wolność, jakiej tak bardzo brakowało im w szkolnych murach. Bardzo radosnym punktem programu była wizyta w Papugarni, gdzie mogliśmy z bliska obejrzeć, nakarmić oraz dotknąć kilkadziesiąt gatunków papug. Tryskając dobrym humorem, wzmocnieni wspólną rekreacją mogliśmy zakończyć etap edukacji w szkole podstawowej.  

red. Małgorzata Koślik