Piątek, 15.11.19r. stał się dla części naszych uczniów dniem, w którym mogli zgłębić swoją wiedzę na temat stolicy.
Głównym punktem naszej wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Żeby móc przybliżyć sobie losy naszych rodaków, którzy żyli w tym okrutnym dla nas czasie, trzeba mieć ukończone 12 lat. Klasy VI i VII  bardzo zafascynowały się życiem ludności w trakcie II wojny światowej. Okrucieństwa tamtych lat oraz wiele ciekawostek historycznych, w niezwykle emocjonalny sposób prezentował nam przewodnik, za co serdecznie mu dziękujemy.
Młodsi uczestnicy w tym czasie odwiedzili Manufakturę Cukierków, gdzie obejrzeli pokaz ręcznych wyrobów cukierków. Na koniec dzieci otrzymały słodkie upominki od pracowników manufaktury.
W trakcie wyjazdu odwiedziliśmy także „Niewidzialną Wystawę”, podczas której  uczestnicy wyjazdu zostali zabrani w świat ludzi niewidomych. Szybko okazało się, że funkcjonowanie w ciemnościach jest bardzo trudne. Starsi uczniowie odnaleźli się w tej rzeczywistości bardzo dobrze i dotrwali do końca wystawy. Kilkoro młodszych uczestników jednak nie było w stanie poradzić sobie z trudami życia w mroku i musiało wcześniej skończyć udział w tym pasjonującym wyzwaniu.
Po wielu wspaniałych chwilach spędzonych w sercu naszego kraju wróciliśmy cali i zdrowi do Białobieli.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć

Red. Rafał Kosek

8 października uczniowie klas I – III pod opieką wychowawców i przewodnika zwiedzali Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie im. Adama Chętnika. Jest on drugim najstarszym muzeum na wolnym powietrzu w Polsce. Wycieczka po tym obiekcie była niesamowitą podróżą w czasie przenoszącą do XVIII i XIX wieku. Uczniowie oglądali wnętrza chat kurpiowskich, zwiedzali młyn wodny, kuźnię, kapliczki, a także zachwycali się wiatrakami i nadnarwiańskim krajobrazem. Odbyli też zajęcia pod okiem twórczyni ludowej p. Czesławy Kaczyńskiej, a efektem ich były samodzielnie wykonane wycinanki kurpiowskie. Nie obyło się też bez zakupu pamiątek i zdjęć. Wycieczka bardzo się podobała.

Galeria zdjęć

Redakcja: Danuta Korzeniecka

13 czerwca uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wycieczce do Łomży. Celem jednodniowej wyprawy była rekreacja w Parku Trampolin podczas której uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń, akrobacji i podskoków mogąc poczuć wolność, jakiej tak bardzo brakowało im w szkolnych murach. Bardzo radosnym punktem programu była wizyta w Papugarni, gdzie mogliśmy z bliska obejrzeć, nakarmić oraz dotknąć kilkadziesiąt gatunków papug. Tryskając dobrym humorem, wzmocnieni wspólną rekreacją mogliśmy zakończyć etap edukacji w szkole podstawowej.  

red. Małgorzata Koślik

Jest wiele dni w roku szkolnym, które uczniowie uwielbiają. Niewątpliwie możemy do nich zaliczyć Dzień Dziecka. To szczególne święto w życiu dzieci na całym świecie. Zgodnie z tradycją naszej szkoły tego dnia zamiast  zajęć lekcyjnych odbywają się wycieczki oraz  imprezy klasowe.
W tym roku, 3 czerwca  z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas IV-VI oraz VIII wyjechali na basen, do Ostrołęki. Celem wycieczki było również propagowanie zdrowego stylu życia  wśród dzieci oraz zachęcenie
do aktywnego wypoczynku. Uczniowie pod czujnym okiem ratowników mogli korzystać z atrakcji dostępnych na basenie. Najwięcej emocji i wrażeń dostarczyły im zjeżdżalnie wodne.  Czas spędzony na pływalni wszystkim uczestnikom wyjazdu minął szybko i przyjemnie.
Następnie uczniowie z opiekunami udali się do restauracji Nemo na ciepły posiłek.
To był naprawdę wyjątkowy dzień. Wszyscy zapamiętają go na długo.

Redakcja: Ewa Puka

Na początku czerwca najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Białowieży. W programie było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego, Rezerwatu Żubrów oraz spacer po lesie. Wszystkim udało się zobaczyć żubry, chociaż nie w pełnej krasie, ponieważ z racji upału wylegiwały się w cieniu. Natomiast do zdjęć z dumą pozował żubroń oraz konik polski. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wystawy interaktywne. Każdy wrócił do domu z bagażem wrażeń oraz pamiątek.

Redakcja: Justyna Rzewnicka

W dniach 10-13 czerwca 2019 roku uczniowie klas IV-VII wyjechali po raz pierwszy na „Zieloną Szkołę”. Celem wyprawy było przybliżenie dzieciom fauny i flory Warmii i Mazur oraz zapoznanie ich ze sportami i zabawami wodnymi. Wszystkie zajęcia były prowadzone przez instruktorów i ratowników WOPR-u. Uczniowie mogli spróbować swoich sił na kajakach, deskach surfingowych. Dodatkową atrakcją była nauka strzelania z łuku do celu oraz skoki na eurobungee. Wieczory wykorzystywane były na zabawy integracyjne, np. dyskoteka, ognisko i gry terenowe. Wszyscy wrócili zadowoleni i czekają na kolejny wyjazd.

Galeria zdjęć