Na zajęciach Szkolnego Koła Caritas w ostatnich miesiącach uczniowie mogli rozwijać własne talenty i zainteresowania. Najpierw członkowie SKC przychodzili do szkoły z gitarami, by móc poznawać podstawy gry na tym instrumencie i ćwiczyć śpiewanie nie tylko religijnych piosenek. Takie zasianie ziarna w dzieciach z pewnością zaowocuje w niedalekiej przyszłości. Rozwijając swój talent  muzyczny będą one mogły uatrakcyjniać np. apele szkolne czy liturgię mszy świętej.

Potem zamiast gitar przez parę tygodni uczniowie przynosili modelinę, kredki, mazaki, tekturki itp. Wszystko po to, by móc wykonać grę planszową.  Niektórzy bardzo wczuli się w pracę i z wielką dokładnością i poczuciem estetyki wykonywali plansze, karty i różnorakie znaczniki. Gotowy egzemplarz gry może teraz służyć jako pomoc dydaktyczna na lekcjach religii, ponieważ głównym źródłem inspiracji dla pomysłodawcy były historie narodu wybranego zawarte na kartach Pisma Świętego.

Swoimi umiejętnościami manualnymi i posiadaną wiedzą mogły podzielić się także dziewczyny z klas V i VI, które wykonywały gazetki ścienne o tematyce religijnej. Dominika, Julita, Eliza i Patrycja wykonywały gazetki na temat okresów liturgicznych: Adwentu, Bożego Narodzenia, Wielkiego Postu i Wielkanocy. Natomiast Oliwia, Julita, Martyna, Gabrysia i Maja tworzyły gazetki o wielkich świętych wspominanych w liturgii Kościoła w ostatnich miesiącach. Każdy uczeń mógł dzięki zamieszczonym na gazetkach tekstom, zdjęciom i obrazkom  utrwalić sobie najważniejsze informacje teologiczne.

redakcja: Sławomir Kęsicki