Nasza szkoła dołączyła do projektu „zbieram to w szkole” - zbieraliśmy odzież używaną. Akcja ta służyć ma ochronie środowiska naturalnego, jak i dziełom charytatywnym.
Celem zbiórki jest:
- Dożywianie i edukacja dzieci na Filipinach;
- Budowa studni w Czadzie- Czad leży w środkowej części Afryki, należy do najgorętszych i najbiedniejszych krajów na świecie. Ludzie żyjący w tymże kraju piją cokolwiek, np.: wodę czerpaną z prowizorycznych studni, kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też odchody zwierzęce. W skład tej wody wchodzą różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie.
Z tego powodu Czadyjczycy bardzo często chorują, a nawet umierają.

W Akcji uczestniczyli uczniowie kl. VIII oraz cała społeczność szkolna, za co serdecznie dziękujemy. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało się zebrać 330kg odzieży.

Bardzo dziękują Uczniowie zaangażowani w prowadzenie Akcji oraz Koordynatorzy projektu: p. Agnieszka Staśkiewicz i p. Małgorzata Koślik

Pamiętacie akcję Wyślij Czas na Madagaskar?

To dobrze:) Nasi mali misyjni przyjaciele przesłali do Was wiadomość.
Zobaczcie sami! W ramach przypomnienia obejrzyjcie prezentację zdjęć z misji na Madagaskarze.

red. Małgorzata Koślik

Dzięki uprzejmości Pani Anny Salamuchy przy sklepie w Białobieli Szkolne Koło Caritas przeprowadziło przedświąteczną zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących osób z naszej parafii. Zebrana żywność w ilości 57 kg. została przekazana do Parafialnego Zespołu Caritas, gdzie opiekę nad ubogimi sprawuje siostra Lucyna Roguska. Mamy więc 100% pewność, że trafi ona do tych, którzy czekają na pomoc. W imieniu wszystkich wolontariuszy dziękujemy mieszkańcom za wielkie serca otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi. Kolejne akcje przed nami, czekamy na więcej!

red. Małgorzata Koślik

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ponownie w akcji! Kolejna akcja charytatywna pod hasłem: "Nie przechodź obojętnie", której celem jest promocja zdrowia oraz dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci i dorosłych w ramach Funduszu "Dzieci Chore" Caritas Diecezji Łomżyńskiej rozpoczęta. Razem z Caritas pomagamy osobom chorym, które potrzebują wsparcia i mieszkają blisko nas.Za nami Mikołajkowy Ciasteczkowy Kiermasz i Kwesta przy parafii, ale to dopiero początek! Akcja potrwa do 31 stycznia, przed nami więc jeszcze wiele okazji do niesienia pomocy.

red. Małgorzata Koślik

15 września odwiedził nas o. Krzysztof misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, który opowiedział o swojej pracy na Madagaskarze. W bardzo interesujący dla nas sposób pokazał jak żyją, co jedzą, w co się bawią, czy i gdzie uczą się dzieci mieszkające na Madagaskarze. Okazało się, że pingwinów tam nie ma, ale są lemury i też są fajne:) To było bardzo poruszające i pouczające spotkanie. Szkolne Koło Caritas osobiście wręczyło ojcu Krzysztofowi owoce ubiegłorocznej akcji "Wyślij czas na Madagaskar". Czekamy na kolejne odwiedziny ojca Krzysztofa i nowe opowieści o pracy misyjnej, być może już za trzy lata. Tymczasem pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy i misje włączając się w kolejne akcje Szkolnego Koła Caritas.Red. Małgorzata Koślik

Szkolne Koło Caritas po raz kolejny zaskoczyło talentem kulinarnym. Podczas pikniku oraz w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych unosiły się zewsząd zapachy pysznych gofrów do których ustawiały się długie kolejki łakomczuchów. To kolejna akcja charytatywna, którą uroczyście zakończyliśmy działalność Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2016/2017. Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz innych. Pamiętajcie – dobro powraca!

Małgorzata Koślik