Powiew Madagaskaru

15 września odwiedził nas o. Krzysztof misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, który opowiedział o swojej pracy na Madagaskarze. W bardzo interesujący dla nas sposób pokazał jak żyją, co jedzą, w co się bawią, czy i gdzie uczą się dzieci mieszkające na Madagaskarze. Okazało się, że pingwinów tam nie ma, ale są lemury i też są fajne:) To było bardzo poruszające i pouczające spotkanie. Szkolne Koło Caritas osobiście wręczyło ojcu Krzysztofowi owoce ubiegłorocznej akcji "Wyślij czas na Madagaskar". Czekamy na kolejne odwiedziny ojca Krzysztofa i nowe opowieści o pracy misyjnej, być może już za trzy lata. Tymczasem pamiętajmy o modlitwie za misjonarzy i misje włączając się w kolejne akcje Szkolnego Koła Caritas.Red. Małgorzata Koślik

Gofrowe fantazje!

Szkolne Koło Caritas po raz kolejny zaskoczyło talentem kulinarnym. Podczas pikniku oraz w ostatnim tygodniu zajęć szkolnych unosiły się zewsząd zapachy pysznych gofrów do których ustawiały się długie kolejki łakomczuchów. To kolejna akcja charytatywna, którą uroczyście zakończyliśmy działalność Szkolnego Koła Caritas w roku szkolnym 2016/2017. Bardzo dziękuję Wam za zaangażowanie i trud włożony w pracę na rzecz innych. Pamiętajcie – dobro powraca!

Małgorzata Koślik

Zostańmy Mistrzami Dobroci w Kilometrach Dobra!

Szkolne Koło Caritas przystąpiło do akcji Kilometry Dobra. Babeczkowy kiermasz pozwolił nam zebrać aż 340 zł! Znaleźliśmy się już w gronie darczyńców na stronie www.kilometrydobra.pl. Kolejne akcje przed nami! Zapraszamy do polubienia inicjatywy na Facebooku: Kilometry Dobra Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Małgorzata Koślik

WYŚLIJ CZAS NA MADAGASKAR !

Szkolne Koło Caritas zaprasza do udziału w zbiórce zegarków przeznaczonych dla mieszkańców Madagaskaru. Zegarki dla małych i dużych, używane bądź nowe, wyłącznie działające, przyjmujemy w każdą środę na dolnym korytarzu. Zachęcamy do rozpowszechnienia naszej akcji wśród rodziny i znajomych. Misja w Madaskarze czeka na nasz Czas!!!

opiekun SKC Małgorzata Koślik

SPOTKANIE OPŁATKOWE

Mógłbym za  Koheletem powiedzieć: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”.

Już tylko godziny dzielą nas od Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Z tego powodu każdemu udziela się świąteczny nastrój. Uczniom i pracownikom  naszej szkoły również. W ostatni dzień nauki przed Bożym Narodzeniem, spotkaliśmy się na sali gimnastycznej by podzielić się opłatkiem i złożyć sobie najserdeczniejsze życzenia. Na początku wysłuchaliśmy słów Pisma Świętego, by uświadomić sobie z jakiego powodu się spotykamy i przypomnieć sobie o najważniejszej osobie tego święta – Jezusie Chrystusie. Następnie pomodliliśmy się dziękczynnie za wszystko, co nas spotkało dobrego w tym roku. Tuż przed składaniem sobie życzeń odśpiewaliśmy kolędę „Wśród nocnej ciszy”.

Dla mnie było to bardzo ważne i potrzebne spotkanie, bo mogłem każdemu uczniowi z osobna podziękować za poznanie się i współpracę w ciągu minionego półtora roku. Bardzo było mi miło, kiedy kolejne grupy uczniów podchodziły do mnie i dziękowały za lekcje religii i działalność SKC, podarowując jednocześnie pamiątkowe kartki, prezenty, zdjęcia… Na pewno szybko o Was drodzy uczniowie nie zapomnę! Cieszę się, że dane mi było choć przez krótki czas Was uczyć i robić wspólnie z Wami wiele ciekawych rzeczy. Będę tęsknił :)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Sławomir Kęsicki

Prezentacja przygotowana przez członków CARITAS.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas włączyli się w akcję zbierania produktów żywnościowych dla rodzin potrzebujących wsparcia w okresie zmożonych zakupów przedświątecznych.

Zbiórka żywnaości odbyła się 10 grudnia przed sklepem Anny Salamuchy w Białobieli. Wolontariuszom udało się zebrać 161 produktów o łącznej wadze 72 kg. Żywność została popakowana i przekazana rodzinom mieszkającym w obrębie naszej parafii.

Dziękujemy wszystkim ludziom, którzy okazali dobre serce i wsparli tę akcję Caritas. Dziękujemy także wolontariuszom ze Szkolnego Koła Caritas: Maćkowi Stachelkowi, Alicji Grzyb, Karolowi Gudelskiemu, Mai Madrak, Weronice Przybyle, Marysi Budniak, Natalii Grala, Alicji Duszak, Gabrysi Duszak, Oliwii Chełstowskiej, Julicie Trzaska oraz Dominice Białobrzeskiej za poświęcenie swojego czasu i wytrwałego zapraszania mieszkańców Białobieli do włączenia się w akcję.

Sławomir Kęsicki