XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Białobieli w dniach 29-31.05.2018r wzięła udział w Mistrzostwach Mazowsza w piłce nożnej dziewcząt. To wydarzenie sportowe przejdzie do historii szkoły na długo, ponieważ po raz pierwszy dotarliśmy do szczebla wojewódzkiego. Żeby zagrać na tych mistrzostwach dziewczęta musiały wcześniej zwyciężyć w 4 etapach eliminacyjnych. Jest to bardzo duże osiągnięcie. Zmagania najlepszych piłkarek na Mazowszu odbyły się w Teresinie w powiecie Sochaczewskim. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany i tak naprawdę każda szkoła mogła pokusić się o to, żeby zakończyć zmagania na podium oraz wrócić do domów z medalami mistrzostw Mazowsza. W pierwszym dniu zmagań rywalizowaliśmy ze Szkołą Podstawową w Komorowie (rejon Sochaczew). W tym meczu było widać wśród naszych zawodniczek ogromne zdenerwowanie co niewątpliwie miało wpływ na wynik meczu. Ulegliśmy przeciwniczkom 1-4. Bramkę zdobyła Weronika Przybyła. Mieliśmy tylko godzinę przerwy na to, żeby opanować złość i stres po przegranej. Udało się- nasza gra w drugim meczu wyglądała znacznie lepiej, niestety nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie i tym razem lepsze okazały się zawodniczki z SP Kałuszyn (rejon Siedlce). Wynik spotkania 1-2, bramkę dla nas zdobyła Julita Pietruczuk. W kolejnym dniu było już wiadomo, że po tych dwóch przegranych możemy walczyć tylko o miejsca 5-8. W ostatnim meczu w grupie przegraliśmy wysoko 1-4 ze Szkołą Podstawową nr 319 Ursynów (rejon Warszawa). W „małym” półfinale spotkaliśmy się ze szkołą z Wiśniewa (rejon Ciechanów). Cztery minuty przed końcem meczu prowadziliśmy 2-1 po bramkach Julity Pietruczuk i Weroniki Przybyły, niestety rywalki wyrównały i doprowadziły do rzutów karnych. SP Wiśniewo zdecydowanie lepiej zaprezentowało się podczas wykonywania „jedenastek”. Po dogrywce wynik brzmiał 0-2 dla rywalek. W tym momencie większości z naszych zawodniczek zakręciła się łza w oku, ale taki jest sport, taka jest rywalizacja. Na pocieszenie pozostał nam mecz SP Komorowo o 7 miejsce. Nasi rywale z pierwszego meczu, w którym pokonali nas 4-1 tym razem ulegli 1-0 po bramce Weroniki Przybyły. To pokazuje jak wyrównane były te mistrzostwa.
Nasze zawodniczki pojechały do Teresina w składzie: Maria Budniak, Nicole Domurad, Alicja Duszak, Gabriela Duszak, Natalia Grala, Alicja Grzyb, Maja Madrak, Weronika Marias, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Weronika Przybyła. W całym turnieju zwyciężyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kozienicach (rejon Radom) pokonując w finale Szkołę Podstawową nr. 3 w Ząbkach (rejon Legionowo). Pomiędzy meczami wybraliśmy się do Bazyliki NMP w Niepokalanowie, ponieważ Teresin i Niepokalanów sąsiadują ze sobą. Zdecydowaliśmy, że skorzystamy z tego faktu i pomodlimy się w Sanktuarium.
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza w piłce nożnej dziewcząt:
1 SP Kozienice
2. SP nr 3 Ząbki
3. SP Kałuszyn
4. SP nr 319 Ursynów
5. SP Mochowo
6. SP Wiśniewo
7. SP Białobiel
8. SP Komorowo

Nasz wyjazd nie odbył by się bez wsparcia wspaniałych rodziców, którzy pomogli przy zgromadzeniu środków finansowych. Dziękujemy za wsparcie firmom: DALUBO Kędzierscy Spółka Jawna oraz PROSPRECO POLSKA Sp. Z o. o. Dziękujemy Dyrektorowi CK-BiS w Lelisie panu Bartoszowi Podolakowi oraz Wójtowi Gminy Lelis panu Stefanowi Prusikowi. Dziękujemy zawodniczkom, które zbierały środki finansowe na terenie szkoły przygotowując babeczki oraz ciasta. To dzięki wam reprezentacja szkoły wzięła udział w mistrzostwach wojewódzkich.
Gratulujemy dziewczętom wspaniałej rywalizacji i zaangażowania pozostawionego na boisku!

Galeria zdjęć

Red. Rafał Kosek