Trójbój lekkoatletyczny

Reprezentacja naszych chłopców w minionym tygodniu brała udział w zawodach w trójboju lekkoatletycznym. W czwartek 06.06.19r chłopcy zwyciężyli w rywalizacji gminnej zajmując pierwsze miejsce. Skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg na 60 metrów to konkurencje które wchodzą w skład trójboju. Skład chłopców w zmaganiach gminnych: Deptuła Bartosz, Jakub Lenkiewicz, Mikołaj Domurad, Bartłomiej Wenc, Kamil Kobus, Bartosz Lisek.
Dwa dni później walczyliśmy w etapie powiatowym. Zawody odbyły się w Olszewo- Borkach. Tu zakończyliśmy zmagania na 6 miejscu. Skład chłopców na etapie powiatowym: Bartosz Lisek, Bartosz Deptuła, Bartłomiej Wenc, Mikołaj Domurad, Alan Dziełak, Kamil Kobus. Gratulacje!

Red.: Rafał Kosek

X Gminna Olimpiada Przedszkolaków za nami!

W dniu 23.05.19r Szkoła Podstawowa w Białobieli po raz dziesiąty była gospodarzem Gminnej Sportowej Olimpiady Przedszkolaków. Pan Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik objął patronatem naszą imprezę oraz udzielił wsparcia finansowego, za co w imieniu wszystkich uczestników dziękujemy. W zmaganiach najmłodszych sportowców uczestniczyło 6 przedszkoli z następujących szkół: Łęgu Przedmiejskiego, Łęgu Starościńskiego, Nasiadk, Dąbrówki, Olszewki oraz Białobieli. Uczestnicy wzięli udział w 14 konkurencjach zabawowo sportowych. Nie wyniki i rezultaty były najważniejsze, a sam udział w poszczególnych zadaniach. Każda konkurencja była przygotowana i przeprowadzona przez uczniów z klasy VI i VIII szkoły w Białobieli. Prowadzący stanęli na wysokości zadania, a część z nich przebrała się za postacie z bajek i filmów, między innymi był clown, hawajczyk, mikołaj, śnieżynka, kocica, nosorożec, piłkarz. To prowadzący sprawiali, że na twarzach uczestników bardzo często gościł uśmiech i radość za co serdecznie im dziękujemy. Wszyscy sportowcy zajęli pierwsze miejsce. Na zakończenie zmagań Pani Dyrektor Urszula Wielczyk oraz Pan Wójt Stefan Prusik wręczyli pamiątkowe medale oraz drobne upominki. Następnie mali sportowcy udali się na poczęstunek. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział i zapraszamy za rok!
Galeria zdjęć z Olimpiady
Zachęcamy również do obejrzenia relacji z olimpiady na stronie tygodnika ostrołęckiego:
https://to.com.pl/bialobiel-olimpiada-przedszkolaka-w-tym-roku-zgromadzila-dzieci-z-szesciu-placowek-z-gminy-lelis/ar/c1-14151629

Red.: Rafał Kosek

I miejsce na biegach z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wielkim sukcesem zakończyły się indywidualne biegi z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy I miejsce. Na ten wspaniały rezultat miały wpływ wysokie miejsca naszych uczniów w poszczególnych biegach:
I miejsce: Klaudiusz Półtorak rocznik 2012
I miejsce: Milena Parzych rocznik 2011
I miejsce: Oliwia Półtorak rocznik 2010
I miejsce: Sylwia Salamucha rocznik 2009
I miejsce: Bartosz Deptuła rocznik 2009
II miejsce: Oliwia Olech rocznik 2012
II miejsce: Natalia Garbalińska rocznik 2011
II miejsce: Oleg Murach rocznik 2011
II miejsce: Rafał Kobus rocznik 2010
III miejsce: Alan Dziełak
W zawodach wzięli również udział: Nicola Mąka, Julia Napierkowska, Hubert Salamucha, Alan Podbielski, Maciej Majewski. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe emocje i osiągnięcia.
Galeria zdjęć

Red.: Rafał Kosek

Nasze uczennice na obozie Polish Soccer Skills

Bardzo miło nam poinformować, że nasze uczennice z klasy VIII Julita i Eliza Pietruczuk zostały powołane do Reprezentacji Polish Soccer Skills w kategorii dziewcząt U14 w piłkę nożną. Dziewczęta uczestniczyły wcześniej w obozie organizowanym przez trenerów Polish Soccer Skills, gdzie zaprezentowały się bardzo dobrze w testach motorycznych oraz wykazały się wysokimi umiejętnościami piłkarskimi. W dniach 03-08 stycznia 2019r przebywają na zgrupowaniu reprezentacji w Centralnym Ośrodku Sportu- Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Liczymy na udany udział w obozie i trzymamy kciuki za kolejne powołania i udział w meczach z rówieśniczkami z najlepszych klubów  piłkarskich Europy. Gratulacje od całej społeczności szkolnej!

Red. Rafał Kosek

I miejsce w Gminie Lelis!

Sportowcy z naszej szkoły mogą być dumni- powtórzyli sukces z przed roku i w ogólnej klasyfikacji szkół z terenu gminy Lelis zajęli I miejsce w kategorii dzieci. W punktacji powiatowej zajęliśmy 6 miejsce. Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się podczas sesji rady gminy Lelis w dniu 28.12.2018r. Jest to najwyższa lokata w historii naszej szkoły. Ciężko będzie kiedykolwiek powtórzyć te wyniki ale niewątpliwie jest to bodziec do ciężkiej pracy. Na ten wynik złożyły się przede wszystkim sukcesy dziewcząt gdzie największym z nich było zajęcie 7 miejsca w Wojewódzkich zmaganiach piłkarek nożnych. Nasza uczennica Julita Pietruczuk uzyskała największą ilość punktów i została najlepszą sportsmenką w Gminie. Wyróżnione zostały także Eliza Pietruczuk i Weronika Przybyła oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Kosek. Mamy powody do dumy- gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy w ciągu całego roku szkolnego wkładają ogrom wysiłku w zmagania sportowe! To też wasz sukces. Powodzenia w kolejnych zawodach i turniejach.

Red. Rafał Kosek

II miejsce w drużynowym tenisie stołowym!

Reprezentacja naszych dziewcząt w składzie Julita Pietruczuk, Eliza Pietruczuk oraz Weronika Przybyła zajęły II miejsce w powiatowych zawodach w drużynowym tenisie stołowym. Zawody odbyły się na sali gimnastycznej w Goworowie. Nasz zespół pewnie zwyciężył w rywalizacji grupowej, a w półfinale pokonał dobrze nam znany zespół z SP Krysiaki. Dziewczęta niestety uległy w finałowym meczu SP Olszewo-Borki. Dwa najlepsze zespoły zakwalifikowały się do rozgrywek między-powiatowych, które odbędą się na wiosnę. Gratulujemy i  życzymy powodzenia!