XX Jesienne Biegi Przełajowe

W sobotę 08 września liczna reprezentacja naszych uczniów brała udział w XX Jesiennych biegach przełajowych o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, Starosty Powiatu Ostrołęckiego i Wójta Gminy Lelis. Aż 25 uczniów z Białobieli  brało udział w swoich kategoriach biegowych. Cieszy zaangażowanie i chęć udziału w zawodach, które ją bardzo dużym wysiłkiem wydolnościowym. Miejsca nagradzane w poszczególnych kategoriach, które zajęli nasi reprezentanci przedstawiają się następująco:
I miejsce: Natalia Garbalińska rocznik 2011
II miejsce: Oliwia Olech rocznik 2012
II miejsce: Wiktoria Tercjak rocznik 2008
II miejsce: Maja Kur rocznik 2009
II miejsce: Bartosz Deptuła rocznik 2009
II miejsce: Eliza Pietruczuk rocznik 2009
IV miejsce: Jakub Lenkiewicz rocznik 2009
IV miejsce: Bartosz Lisek rocznik 2008
IV miejsce: Piotr Bakuła rocznik 2004
IV miejsce: Karol Gudelski
V miejsce: Sebastian Bałdyga rocznik 2004
VI miejsce: Magdalena Mikulak rocznik 2006
VI miejsce: Sylwia Salamucha rocznik 2009
W rywalizacji brali udział również następujący uczniowie: Oliwia Duszak, Igor Dumała, Maciej Majewski, Aleksander Murach, Rafał Kobus, Kacper Kurzych, Julia Paweczyk, Szymon Grzyb, Olgierd Macko, Szymon Mamiński, Maciej Stachelek, Julita Pietruczuk, .
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

XX Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Białobieli w dniach 29-31.05.2018r wzięła udział w Mistrzostwach Mazowsza w piłce nożnej dziewcząt. To wydarzenie sportowe przejdzie do historii szkoły na długo, ponieważ po raz pierwszy dotarliśmy do szczebla wojewódzkiego. Żeby zagrać na tych mistrzostwach dziewczęta musiały wcześniej zwyciężyć w 4 etapach eliminacyjnych. Jest to bardzo duże osiągnięcie. Zmagania najlepszych piłkarek na Mazowszu odbyły się w Teresinie w powiecie Sochaczewskim. Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany i tak naprawdę każda szkoła mogła pokusić się o to, żeby zakończyć zmagania na podium oraz wrócić do domów z medalami mistrzostw Mazowsza. W pierwszym dniu zmagań rywalizowaliśmy ze Szkołą Podstawową w Komorowie (rejon Sochaczew). W tym meczu było widać wśród naszych zawodniczek ogromne zdenerwowanie co niewątpliwie miało wpływ na wynik meczu. Ulegliśmy przeciwniczkom 1-4. Bramkę zdobyła Weronika Przybyła. Mieliśmy tylko godzinę przerwy na to, żeby opanować złość i stres po przegranej. Udało się- nasza gra w drugim meczu wyglądała znacznie lepiej, niestety nie ustrzegliśmy się błędów w defensywie i tym razem lepsze okazały się zawodniczki z SP Kałuszyn (rejon Siedlce). Wynik spotkania 1-2, bramkę dla nas zdobyła Julita Pietruczuk. W kolejnym dniu było już wiadomo, że po tych dwóch przegranych możemy walczyć tylko o miejsca 5-8. W ostatnim meczu w grupie przegraliśmy wysoko 1-4 ze Szkołą Podstawową nr 319 Ursynów (rejon Warszawa). W „małym” półfinale spotkaliśmy się ze szkołą z Wiśniewa (rejon Ciechanów). Cztery minuty przed końcem meczu prowadziliśmy 2-1 po bramkach Julity Pietruczuk i Weroniki Przybyły, niestety rywalki wyrównały i doprowadziły do rzutów karnych. SP Wiśniewo zdecydowanie lepiej zaprezentowało się podczas wykonywania „jedenastek”. Po dogrywce wynik brzmiał 0-2 dla rywalek. W tym momencie większości z naszych zawodniczek zakręciła się łza w oku, ale taki jest sport, taka jest rywalizacja. Na pocieszenie pozostał nam mecz SP Komorowo o 7 miejsce. Nasi rywale z pierwszego meczu, w którym pokonali nas 4-1 tym razem ulegli 1-0 po bramce Weroniki Przybyły. To pokazuje jak wyrównane były te mistrzostwa.
Nasze zawodniczki pojechały do Teresina w składzie: Maria Budniak, Nicole Domurad, Alicja Duszak, Gabriela Duszak, Natalia Grala, Alicja Grzyb, Maja Madrak, Weronika Marias, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Weronika Przybyła. W całym turnieju zwyciężyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Kozienicach (rejon Radom) pokonując w finale Szkołę Podstawową nr. 3 w Ząbkach (rejon Legionowo). Pomiędzy meczami wybraliśmy się do Bazyliki NMP w Niepokalanowie, ponieważ Teresin i Niepokalanów sąsiadują ze sobą. Zdecydowaliśmy, że skorzystamy z tego faktu i pomodlimy się w Sanktuarium.
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Mazowsza w piłce nożnej dziewcząt:
1 SP Kozienice
2. SP nr 3 Ząbki
3. SP Kałuszyn
4. SP nr 319 Ursynów
5. SP Mochowo
6. SP Wiśniewo
7. SP Białobiel
8. SP Komorowo

Nasz wyjazd nie odbył by się bez wsparcia wspaniałych rodziców, którzy pomogli przy zgromadzeniu środków finansowych. Dziękujemy za wsparcie firmom: DALUBO Kędzierscy Spółka Jawna oraz PROSPRECO POLSKA Sp. Z o. o. Dziękujemy Dyrektorowi CK-BiS w Lelisie panu Bartoszowi Podolakowi oraz Wójtowi Gminy Lelis panu Stefanowi Prusikowi. Dziękujemy zawodniczkom, które zbierały środki finansowe na terenie szkoły przygotowując babeczki oraz ciasta. To dzięki wam reprezentacja szkoły wzięła udział w mistrzostwach wojewódzkich.
Gratulujemy dziewczętom wspaniałej rywalizacji i zaangażowania pozostawionego na boisku!

Galeria zdjęć

Red. Rafał Kosek

IX Gminna Sportowa Olimpiada Przedszkolaka

Szkoła Podstawowa w Białobieli gościła sportowe reprezentacje przedszkolaków z terenu naszej gminy. W dniu 22.05.2018r odbyła się IX Gminna Olimpiada Przedszkolaka, pod patronatem Wójta Gminy Lelis pana Stefana Prusika. Do sportowej rywalizacji stanęły wszystkie gminne przedszkola: z Obierwi, z Łęgu Starościńskiego, z Nasiadek, z Łęgu Przedmiejskiego, Dąbrówki, Lelisa, Olszewki oraz z Białobieli. Dzieci rywalizowały w 14 konkurencjach i zabawach sportowych. Do każdego zadania podchodziły z maksymalnym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa. Jak co roku wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami, gdyż nie osiągnięcia a zaangażowanie jest najważniejsze na tym etapie nauczania. Przebieg poszczególnych konkurencji prowadzili uczniowie klas IV-VI, to oni sprawiali by na twarzach małych sportowców gościł uśmiech i radość. W nagrodę za udział wszyscy olimpijczycy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz drobne upominki. Na zakończenie Olimpiady uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy panu Wójtowi Stefanowi Prusikowi za wspieranie naszej inicjatywy oraz wszystkim sportowcom i ich opiekunom za przybycie. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Piłka nożna na orliku w Obierwii!

W słoneczną sobotę 28.04.18 reprezentacje naszych dziewcząt i chłopców brały udział w zawodach w piłkę nożną pod hasłem: „Piłka nożna moją pasją i radością”. Była to II edycja rozgrywek uczniów klas IV i młodszych. Swoim patronatem objął imprezę Pan Stefan Prusik Wójt Gminy Lelis. W zmaganiach dziewcząt brało udział 5 zespołów, a w zmaganiach chłopców 8. Dla większości dziewcząt z naszej szkoły były to pierwsze zawody w grach zespołowych, Więc IV miejsce należy uznać za dobry wynik. Chłopcy walczyli bardzo dzielnie i zdołali zająć II miejsce (identycznie jak przed rokiem). Dodatkowo tytuł najlepszego bramkarza trafił do Bartosza Kowalskiego. Emocji nie brakowało, co można zaobserwować na zdjęciach wykonanych przez Pana Parzychowskiego. Skład dziewcząt: Alicja Bednarczyk, Daria Parzychowska, Oliwia Brzozowska, Aniela Białobrzewska, Wiktoria Kowalczyk, Maja Kur, Oliwia Duszak, Wiktoria Tercjak, Anna Lenkiewicz. Skład chłopców: Bartosz Kowalski, Bartosz Lisek, Bartosz Bieńkowski, Filip Pawelec, Michał Kraska, Hubert Szczerbicki, Alan Dziełak, Jakub Lenkiewicz, Bartosz Deptuła.
Gratulujemy!
Galeria zdjęć

Red: Rafał Kosek

Indywidualne biegi z okazji święta uchwalenia konstytucji 3 maja!

27.04.18 nasi najlepsi biegacze z roczników 2008 i młodsi brali udział w 3 majowych biegach organizowanych przez szkołę podstawową w Nasiadkach oraz przez gminę Lelis. Sukcesów było wiele ale największy z nich osiągnął Hubert Szczerbicki- uczeń klasy III. Podczas jego biegu w połowie dystansu  zawodnik biegnący przed nim (biegł na 3 pozycji) nagle się przewrócił, w tym momencie Hubert od razu się przy nim zatrzymał, żeby sprawdzić, czy coś mu się stało. Zatroszczył się o kolegę z innej szkoły kosztem zajęcia czołowego miejsca w biegu. Jego postawa jest wzorem do naśladowania dla innych organizatorzy również postanowili nagrodzić Huberta nagrodą Fair Play! Brawo dla wszystkich biegaczy, a w szczególności dla Huberta!
Klasyfikacje w poszczególnych kategoriach:
Dziewczęta rocznik 2011-2012:
-II miejsce Oliwia Olech
Dziewczęta rocznik 2010:
    - III miejsce Lena Grala
Chłopcy rocznik 2010:
    -IV miejsce Rafał Kobus
Dziewczęta rocznik 2009:
    - III miejsce Maja Kur
    - IV miejsce Sylwia Salamucha
    - IV miejsce Agata Zyśk
Chłopcy rocznik 2009:
    - I miejsce Jakub Lenkiewicz
    - III miejsce Bartosz Deptuła
Dziewczęta rocznik 2008:
    - I miejsce Wiktoria Tercjak
    - VI miejsce Oliwia Duszak
Nagroda Fair Play: Hubert Szczerbicki
W zmaganiach brali również udział: Zofia Tercjak, Alan Dziełak, Bartosz Kowalski.
Gratulujemy!

III miejsce dziewcząt na zawodach między - powiatowych!

W minioną sobotę reprezentantki naszej szkoły w składzie: Julita Pietruczuk, Eliza Pietruczuk, Weronika Przybyła wywalczyły III miejsce na etapie między- powiatowym w drużynowym tenisie stołowym. Jest to ogromny sukces dla naszej szkoły oraz dla dziewcząt. Mecze były rozgrywane systemem do jednej przegranej. W pierwszym meczu dziewczęta rywalizowały z rówieśniczkami z SP Kiełczew z którymi wygrały  3-0. W półfinale rywalizowaliśmy z Żelazną Parciaki i tu rywalki okazały się lepsze wygrywając pewnie 3-0.
Na pocieszenie został mecz o 3 miejsce, w którym nasze zawodniczki okazały się zdecydowanie lepsze i wygrały pewnie 3-0 z SP Bielino. Gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów!