wyc.kl.I IIISzkoła Podstawowa w Białobieli w ramach współpracy z PKO Bank Polski, Oddział 1 w Kadzidle otrzymała zaproszenie na spektakl „Fantazja Polska” w sali widowiskowej zespołu "Mazowsze"  w Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” w Otrębusach.

To jedna z najnowszych propozycji edukacyjnych „Mazowsza” dla najmłodszych widzów. Tytuł nawiązuje do młodzieńczej kompozycji osiemnastoletniego Fryderyka Chopina (Fantazja na tematy polskie – A-dur op. 13na orkiestrę i fortepian). Bohaterami teatralnej Fantazji są dzieci, które podczas lekcji poznają polskie tańce narodowe: oberka, mazura, kujawiaka, poloneza i krakowiaka. Ich przewodnikiem jest niezwykła nauczycielka: skrzypaczka-wirtuoz. Podczas kolejnych scen-obrazów wywoływane są nie tylko poszczególne tańce, ale także utwory instrumentalne i wokalne polskich kompozytorów, dla których nasz rodzimy folklor stanowił twórczą inspirację. Usłyszeliśmy w znakomitej interpretacji utwory Ogińskiego, Chopina i Wieniawskiego. Akcja teatralna przeniosła nas w czasy dzieciństwa małego Fryderyka Chopina... Zobaczyliśmy wykonanie tańca kujawiaka razem z Janem Kiepurą... Gościliśmy w Sanktuarium w Świętej Lipce, a także w domu małego Janka, który ze swoją mamą – pianistką, wprowadził nas w zaczarowany świat muzyki i tańca. Przede wszystkim jednak polskie tańce narodowe zobaczyliśmy i usłyszeliśmy w fantastycznym wykonaniu baletu i orkiestry PZLPiT „Mazowsze”.

Spektakl zrobił na nas ogromne wrażenie. Byliśmy przeszczęśliwi z otrzymanego zaproszenia i nie żałujemy, że z niego skorzystaliśmy!

Szkolny Opiekun SKO

Ewelina Bieluch

Do Szkoły Podstawowej w Białobieli dotarła miła wiadomość. W corocznym Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności dla szkół i nauczycieli (edycja 2021/2022), organizowanym przez PKO BP – w etapie regionalnym Szkoła Podstawowa w Białobieli znalazła się w gronie najaktywniejszych placówek oświatowych uczestniczących w tym programie. Dzięki temu szkoła otrzymała po raz pierwszy  nagrodę II stopnia, zaś opiekunka – Ewelina Bieluch  – Srebrną Odznakę.

Celem Szkolnych Kas Oszczędności jest kształtowanie wśród uczniów systematyczności, odpowiedzialności i szacunku do pieniędzy. Dzieci uczestniczące w programie uczą się kreatywności i przedsiębiorczości.

Zadaniem konkursowym było wykonanie kroniki przedstawiającej w formie prezentacji całoroczną pracę szkoły w ramach programu SKO.

Szkolny Opiekun SKO

Ewelina Bieluch

 

sko14.06Dnia 14 czerwca został rozstrzygnięty konkurs SKO pod hasłem „Oszczędzamy na..”, który trwał od 10 stycznia 2022 roku do 31 maja 2022 roku. Konkurs polegał na systematycznym oszczędzaniu. Każdy uczestnik oszczędzając gromadził punkty. O ilości punktów decydowała ilość wpłat, ale również i kwota, np. wpłata – 1 punkt, 2 wpłaty – 2 punkty, 10 zł – 1 punkt, 20 zł – 2 punkty itd.

Zwycięzcami zostali: Maja Niksa (klasa III), Nadia Babiel (klasa IV) oraz Zofia Babiel (klasa I).

Wszyscy oszczędzający uczniowie należących do Szkolnej Kasy Oszczędności zostali obdarowani prezentami.

redakcja:

Szkolny Opiekun SKO

Ewelina Bieluch

sko

W tym miesiącu do grona SKOwiczów dołączyły kolejne chętne osoby.
Podczas spotkania dowiedzieli się, dlaczego warto oszczędzać pieniądze. Uczniowie otrzymali również swoje pierwsze książeczki oszczędnościowe.
Życzymy im, aby czas oszczędzania był dla nich czasem wartościowym i obfitym w wiedzę ekonomiczną oraz życzymy również wytrwałości w oszczędzaniu.


Szkolny opiekun SKO
Ewelina Bieluch

sko230.05W piątek, 27 maja naszą szkołę odwiedziła Pani Dyrektor Oddziału Banku Polskiego w Kadzidle. Pani Alina Sadłowska zapoznała uczniów z Internetowym Serwisem SKO - serwisem bankowości internetowej dla dzieci oraz wyjaśniła dzieciom w jaki sposób funkcjonują banki i na czym polega oszczędzanie pieniędzy. Dzieci były bardzo zainteresowane wykładem i miały dużo pytań. Spotkanie to było bardzo interesujące i zachęcające do oszczędzania.

redakcja: Szkolny Opiekun SKO

Ewelina Bieluch

kiermasz sko112 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się  II kiermasz słodkości zorganizowany przez Szkolną Kasę Oszczędności (SKO). W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, pączki, soki i inne smakołyki wykonane przez uczniów i rodziców. Była to doskonała lekcja przedsiębiorczości dla naszych dzieci!! Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania dzieci i Rodziców w tą szkolną akcję. 

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu – serdecznie dziękuję! Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto SKO – Plan Szkoły. Posłużą one do sfinansowania dmuchanych zjeżdżalni, które zostały już zamówione na Festyn z okazji Dnia Dziecka!

redakcja: Ewelina Bieluch

Galeria zdjęć