Mikołajki

Samorząd uczniowski w dniu 06.12.18r zorganizował innowacyjną zabawę w ramach szkolnych obchodów Mikołajek pt.: „Poszukiwanie świątecznych smakołyków”. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII, którzy przyszli w tym dniu do szkoły ubrani w stroje z motywem Bożonarodzeniowym. Samorząd poinformował dzień wcześniej o planowanej zabawie wszystkie klasy. Zainteresowanie poszukiwaniami było bardzo duże. Przedstawiciele samorządu wybrali salę gimnastyczną jako miejsce, na którym ukryli cukierki oraz świąteczne czekoladowe mikołaje. Przez 15 minut na sali zapanowała prawdziwa świąteczna gorączka. Wszyscy uczestnicy znaleźli coś słodkiego dla siebie ale najważniejsza była dobra zabawa. Dziękujemy za fajną inicjatywę samorządowi uczniowskiemu.
Fotorelacja z zabawy

Red.: Rafał Kosek


Nocka biwakowa!

W piątkowy wieczór 16 listopada 2018r, odbyła się nocka w szkole dla uczniów klas IV-VIII. Po raz pierwszy aż tylu uczniów wzięło udział w naszych nocnych zabawach i figlach. W sumie z pięciu klas było 47 uczniów, którymi opiekowało się czterech nauczycieli. Myślą przewodnią naszej nocki był biwak, a co za tym idzie światła na sali gimnastycznej były zgaszone, a uczniowie korzystali z własnych latarek i różnego rodzaju ozdób świetlnych. Wprowadziło to naprawdę fajne efekty wizualne oraz atmosferę. W ramach kolacji uczniowie zamawiali jedzenie na dowóz. Były też własne wypieki bułeczek z kruszonką oraz wyciskanie soków naturalnych. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw przygotowanych przez samorząd. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, umiliły nam pobyt. Wzorem poprzedniej nocki uczniowie klasy VI przygotowali zabawę w „pokój strachu”, która dostarczyła nam najwięcej emocji. Pomysł i wykonanie było świetne, a strachu najedli się prawie wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najfajniejszy namiot biwakowy, w którym zwyciężyli reprezentanci klasy IV. Kolejnych wrażeń dostarczyła nam bitwa na poduszki- na szczęście wszyscy wyszli z niej cali i zdrowi. Gdy już opadliśmy z sił wciągnął nas filmowy seans, przy którym część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.30 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego!

W 14 września 2018r, w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała tydzień czasu, a kandydaci stosowali różne taktyki przekonywania do tego aby oddać na nich głos. Najpopularniejsze były indywidualne rozmowy z wyborcami oraz plakaty. Wybory były tajne i powszechne przeprowadzane według ordynacji wyborczej, w których mogli uczestniczyć uczniowie klas IV- VIII. Oddano 75 głosów, wszystkie były ważne. Na listach wyborczych było 13 nazwisk, więc wybór był bardzo trudny. Najwięcej głosów zdobył Maciej Stachelek z klasy VI. Do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani także: Szymon Jakubiak, Alicja Grzyb, Weronika Marias, Weronika Przybyła, Piotr Bakuła, Sebastian Bałdyga, Hanna Domurad, Arkadiusz Parzych, Bartosz Bieńkowski, Jakub Wołosz, Maria Budniak.
Samorząd od razu wziął się do pracy i na pierwszym zebraniu które odbyło się 19.09.18r wybrał spośród siebie w głosowaniu jawnym przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, skarbnika oraz sekretarza:
Przewodniczący samorządu uczniowskiego: Jakub Wołosz
Zastępca Przewodniczącego: Maciej Stachelek
Skarbnik: Alicja Grzyb
Sekretarz: Piotr Bakuła
Na pierwszym zabraniu Rada wybrała opiekuna Samorządu Uczniowskiego spośród nauczycieli - najwięcej głosów uzyskał nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Kosek. Mamy nadzieję, iż wybrane osoby podołają wymaganiom swoich wyborców i będą dzielnie sprawować władzę uczniowską w Szkole Podstawowej w Białobieli w roku szkolnym 2018/2019.

Materiał zdjęciowy z wyborów.

Red.: Rafał Kosek

„Fit nocka” za nami!

W piątkowy wieczór 11 maja 2018r, odbyła się bardzo oczekiwana przez uczniów klas IV- VII nocka w szkole. Rozlokowaliśmy nasze materace do spania na nowej sali gimnastycznej. Teraz miejsca do spania mamy nawet dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Samorząd uczniowski od razu zabrał się za przygotowywanie zabaw i konkursów na zewnątrz. Zgodnie z ustaleniami na tej nocce nie zamawialiśmy kolacji. Każda klasa przygotowywała jedzenie we własnym zakresie. Były naturalne soki i koktajle owocowo- warzywne, były naleśniki, przepyszne ciastka z kruszonką, którymi zajadaliśmy się do samego rana. Zdrowych pyszności było co nie miara. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw przygotowanych przez samorząd. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, umiliły nam pobyt. Nowością i zabawą, która dostarczyła nam najwięcej emocji był „Pokój strachu”, przygotowany przez uczniów klasy V. Pomysł i wykonanie było świetne, a strachu najedli się prawie wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie. Po raz pierwszy na nocce dziewczęta oraz pan Rafał poprowadziły dla chętnych fitness przy muzyce. Gdy już opadliśmy z sił wciągnął nas filmowy seans, przy którym część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.20 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek


„Nocka w szkole”!

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017r odbyła się w naszej szkole bardzo oczekiwana przez uczniów klas IV- VII nocka w szkole. Na wstępnie rozlokowaliśmy nasze materace do spania, po czym złożyliśmy zamówienia na kolację. Pani Beata Modzelewska wraz z chętnymi dziewczętami (a było ich wiele) upiekły dla nas przepyszne ciasto, którym zajadaliśmy się do samego rana. W nocy dziewczęta przygotowały też babeczki oraz rogaliki. Pyszności było co nie miara. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw. Po kolacji przyszedł czas na konkursy i zabawy przygotowanie przez samorząd uczniowski, który stanął na wysokości zadania i przygotował interesujący program. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, wciągnął naszych uczniów oraz umiliły nam pobyt. Oczywiście nie mogło zabraknąć bitwy na poduszki, w której wszyscy walczyli jak lwy. Sympatycy tenisa stołowego, doskonalili swoje umiejętności grając na korytarzu do białego rana. Nowością była zabawa w „kubusia puchatka” na korytarzu, zabawa ta przypadła do gustu szczególnie klasie VII. Gdy już opadliśmy z sił wciągnęła nas filmowa magia, przy której część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.10 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Tolerancji. Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości.
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Działania na rzecz tolerancji w ramach obchodów skierowane zostały zarówno do placówek oświatowych jak i szerszego kręgu społeczeństwa.
W Deklaracji UNESCO, państwa członkowskie podkreślają nie tylko konieczność walki z nietolerancją i rasizmem, lecz również znaczenie różnorodności kulturowej.
Samorząd naszej szkoły w celu przybliżenia wszystkim uczniom czym tak naprawdę jest tolerancja wymyślił, iż gospodarze klas IV-VII wybiorą drogą losową kilku uczniów do wzięcia udziału w zabawie. Osoby, które zostały wylosowane mogły w tym dniu przebrać się za kogoś innego, kogoś kto może być dyskryminowany przez społeczeństwo. W nagrodę za takie działanie Ci uczniowie byli w tym dniu zwolnieni z kartkówek i z odpowiadania na lekcjach. Aż 16 uczniów postanowiło wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Pomysłów na braki tolerancji uczniowie mieli bardzo wiele. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły można było zobaczyć obywateli innych krajów: kobiety z Indii, dziewczynkę z Anglii, ludzi o innym kolorze skóry prosto z Afryki oraz Meksykanina. Uczniowie zwrócili też uwagę na dyskryminację innych religii- kilka osób przebrało się za wyznawców muzułmanizmu. Innym przykładem na który zwrócili uwagę uczniowie to osoby niepełnosprawne- był jeden niewidomy, jedna osoba bez ręki i jeden chłopiec o kulach.  Ciekawym przebraniom towarzyszyły pogadanki z nauczycielami o przejawach dyskryminacji.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział

Samorząd Uczniowski