urna.jpgOd poniedziałku 20.09.21r. do piątku 24.09.21r. w naszej szkole będzie trwała kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego. W dniu 24.09.21r, uczniowie klas IV-VIII dokonają wyboru, kto spośród nich będzie tworzył Samorząd Uczniowski. Zachęcamy wszystkich uczniów z tych klas do kandydowania, tworzenia plakatów wyborczych oraz promowania swojej kandydatury- zgłoszenia będą przyjmowane u nauczyciela wychowania fizycznego- Pana Rafała Koska.

Red. Rafał Kosek

W piątek 2 października 2020r, w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała tydzień czasu, a kandydaci stosowali różne taktyki przekonywania do tego aby oddać na nich głos. Najpopularniejsze były indywidualne rozmowy z wyborcami oraz plakaty wyborcze. Wybory były tajne i powszechne, przeprowadzane według ordynacji wyborczej, w których mogli uczestniczyć uczniowie klas IV- VIII. Uprawnionych do głosowania było 95 uczniów. Oddano 75 głosów, z których dwa były nieważne. Na listach wyborczych było 8 nazwisk. Najwięcej głosów zdobyła Klaudia Klimaszewska z klasy V. Do Rady Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się również: Oliwia Półtorak, Michał Chaberek, Krzysztof Bandzul, Magdalena Mikulak, Karolina Pędzich, Szymon Mamiński, Szymon Grzyb oraz gospodarz klasy z klasy VII, ponieważ z tej klasy nikt nie startował w wyborach.
Rada na najbliższym posiedzeniu dokona wyboru Przewodniczącego, Zastępcy, Skarbnika i Sekretarza Samorządu Uczniowskiego.
Gratulacje dla wszystkich kandydatów.

Galeria zdjęć

Samorząd Szkolny

 

W piątek 25.10.2019r. w naszej szkole została zorganizowana próbna ewakuacja. Samorząd uczniowski włączył się w działania związane z tą akcją. W szkole wybuchł pożar. Dwóch uczniów było przebranych za strażaków, którzy pomogli oni spanikowanej uczennicy wydostać się z budynku. Następnie otrzymali informację od nauczycieli, że brakuje jednego z uczniów, który w trakcie ewakuacji przebywał w łazience. Strażacy sprawnie odnaleźli, a następnie wyprowadzili z budynku ocalałego chłopca. Taki scenariusz przygotowali dla nas uczniowie z samorządu uczniowskiego, za co im bardzo dziękujemy. Ćwiczenia związane z ewakuacją są przeprowadzane w celu sprawnego opuszczania budynku w momencie prawdziwego zagrożenia. Pamiętajmy, że zawsze musimy być przygotowani na takie sytuacje. Zachowujmy spokój i wykonujmy polecenia osób dorosłych.
Galeria zdjęć.

W piątek 20 września 2019r. w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała tydzień czasu, a kandydaci stosowali różne taktyki przekonywania do tego aby oddać na nich głos. Najpopularniejsze były indywidualne rozmowy z wyborcami oraz plakaty wyborcze. Wybory były tajne i powszechne przeprowadzane według ordynacji wyborczej, w których mogli uczestniczyć uczniowie klas IV- VIII. Uprawnionych do głosowania było 92 uczniów. Oddano 82 głosy, wszystkie były ważne. Na listach wyborczych było 10 nazwisk. Najwięcej głosów zdobył Maciej Stachelek z klasy VII. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli też: Jakub Marczak, Maja Madrak, Szymon Jakubiak, Karol Gudelski, Alicja Grzyb, Weronika Marias, Weronika Przybyła, Maria Budniak, Olgierd Macko oraz gospodarze klasowi z klasy V i IV czyli Anna Lenkiewicz i Jakub Lenkiewicz.
Samorząd od razu wziął się do pracy i na pierwszym zebraniu które odbyło się 25.09.19r. wybrał spośród siebie w głosowaniu jawnym przewodniczącego, zastępcę, skarbnika oraz sekretarza:
Przewodniczący samorządu uczniowskiego: Maciej Stachelek
Zastępca Przewodniczącego: Alicja Grzyb
Skarbnik: Jakub Lenkiewicz
Sekretarz: Jakub Marczak
Rada samorządu wybrała również opiekuna samorządu uczniowskiego, którym z większością głosów został nauczyciel wychowania fizycznego Pan Rafał Kosek. Będzie on pełnił tą funkcję już szósty rok z rzędu.
Mamy nadzieję, iż wybrane osoby podołają wymaganiom swoich wyborców i będą dzielnie sprawować władzę uczniowską w Szkole Podstawowej w Białobieli w roku szkolnym 2019/2020.

Zdjęcia z wyborów.


Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019-2020 w szkole Podstawowej w Białobieli odbędą się w czwartek 19.09.2019r. na sali gimnastycznej. Do środy trwa kampania wyborcza wśród uczniów.

Ubiegłoroczny opiekun samorządu: Rafał Kosek

Samorząd uczniowski w dniu 06.12.18r zorganizował innowacyjną zabawę w ramach szkolnych obchodów Mikołajek pt.: „Poszukiwanie świątecznych smakołyków”. W zabawie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII, którzy przyszli w tym dniu do szkoły ubrani w stroje z motywem Bożonarodzeniowym. Samorząd poinformował dzień wcześniej o planowanej zabawie wszystkie klasy. Zainteresowanie poszukiwaniami było bardzo duże. Przedstawiciele samorządu wybrali salę gimnastyczną jako miejsce, na którym ukryli cukierki oraz świąteczne czekoladowe mikołaje. Przez 15 minut na sali zapanowała prawdziwa świąteczna gorączka. Wszyscy uczestnicy znaleźli coś słodkiego dla siebie ale najważniejsza była dobra zabawa. Dziękujemy za fajną inicjatywę samorządowi uczniowskiemu.
Fotorelacja z zabawy

Red.: Rafał Kosek