„Nocka w szkole”!

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017r odbyła się w naszej szkole bardzo oczekiwana przez uczniów klas IV- VII nocka w szkole. Na wstępnie rozlokowaliśmy nasze materace do spania, po czym złożyliśmy zamówienia na kolację. Pani Beata Modzelewska wraz z chętnymi dziewczętami (a było ich wiele) upiekły dla nas przepyszne ciasto, którym zajadaliśmy się do samego rana. W nocy dziewczęta przygotowały też babeczki oraz rogaliki. Pyszności było co nie miara. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw. Po kolacji przyszedł czas na konkursy i zabawy przygotowanie przez samorząd uczniowski, który stanął na wysokości zadania i przygotował interesujący program. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, wciągnął naszych uczniów oraz umiliły nam pobyt. Oczywiście nie mogło zabraknąć bitwy na poduszki, w której wszyscy walczyli jak lwy. Sympatycy tenisa stołowego, doskonalili swoje umiejętności grając na korytarzu do białego rana. Nowością była zabawa w „kubusia puchatka” na korytarzu, zabawa ta przypadła do gustu szczególnie klasie VII. Gdy już opadliśmy z sił wciągnęła nas filmowa magia, przy której część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.10 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Tolerancji. Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości.
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Działania na rzecz tolerancji w ramach obchodów skierowane zostały zarówno do placówek oświatowych jak i szerszego kręgu społeczeństwa.
W Deklaracji UNESCO, państwa członkowskie podkreślają nie tylko konieczność walki z nietolerancją i rasizmem, lecz również znaczenie różnorodności kulturowej.
Samorząd naszej szkoły w celu przybliżenia wszystkim uczniom czym tak naprawdę jest tolerancja wymyślił, iż gospodarze klas IV-VII wybiorą drogą losową kilku uczniów do wzięcia udziału w zabawie. Osoby, które zostały wylosowane mogły w tym dniu przebrać się za kogoś innego, kogoś kto może być dyskryminowany przez społeczeństwo. W nagrodę za takie działanie Ci uczniowie byli w tym dniu zwolnieni z kartkówek i z odpowiadania na lekcjach. Aż 16 uczniów postanowiło wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Pomysłów na braki tolerancji uczniowie mieli bardzo wiele. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły można było zobaczyć obywateli innych krajów: kobiety z Indii, dziewczynkę z Anglii, ludzi o innym kolorze skóry prosto z Afryki oraz Meksykanina. Uczniowie zwrócili też uwagę na dyskryminację innych religii- kilka osób przebrało się za wyznawców muzułmanizmu. Innym przykładem na który zwrócili uwagę uczniowie to osoby niepełnosprawne- był jeden niewidomy, jedna osoba bez ręki i jeden chłopiec o kulach.  Ciekawym przebraniom towarzyszyły pogadanki z nauczycielami o przejawach dyskryminacji.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział

Samorząd Uczniowski

„Nocka Skarbów”

W piątkowy wieczór 02 czerwca 2017r aż 27 uczniów z klas IV-VI nie nocowało w swoich domach. Samorząd uczniowski zorganizował w tym dniu w ramach Dnia Dziecka nockę w szkole, której motywem przewodnim była zabawa w poszukiwanie skarbów. Uczniowie z samorządu przygotowali świetny scenariusz oraz profesjonalne mapy, sami zaś przeprowadzali w trakcie poszukiwań zadania do wykonania dla poszczególnych drużyn. Zwycięskim zespołem, któremu udało się odnaleźć ukryty skarb okazał się: „Psy pączki” w składzie: Weronika Przybyła (to właśnie Weronika odnalazła skarb), Maja Madrak, Maria Budniak, Gabriela Duszak, Alicja Duszak.

W następnej kolejności rozlokowaliśmy nasze materace do spania, potem złożyliśmy zamówienia na kolację, gdzie prym wiodła pizza. W między czasie zaczęły się dowolne gry i zabawy. Po kolacji przyszedł czas na bitwy na poduszki, w której wszyscy walczyli jak lwy oraz na piżamową dyskotekę.  Gdy już opadliśmy z sił wciągnęła nas filmowa magia, przy której część uczniów szybko zasnęła.  Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas.

Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Nareszcie mamy Wiosnę!

Zgodnie z tradycją w dniu 21.03.2017r cała nasza szkoła przywitała Wiosnę. Zamiast zajęć lekcyjnych uczniowie bardzo miło spędzili czas podczas rozgrywek sportowo- zabawowych. Klasy IV-VI rywalizowały oddzielnie, a klasy 0-III oddzielnie. Śmiechu przy poszczególnych konkurencjach było co nie miara. Starsze klasy miały o co walczyć ponieważ zwycięska klasa miała zostać zwolniona w kolejnym dniu szkolnym z odpowiedzi i kartkówek na wszystkich przedmiotach. Zwycięsko z rywalizacji wyszli najstarsi uczniowie, czyli klasa VI  zdobywając w sumie 21 punktów, na drugim miejscu exeqwo znalazły się klasy IV i V z dorobkiem 9 punktów. W trakcie zmagań poszczególne klasy piekły kiełbaski przy ognisku oraz grillu. Na zakończenie tego wspaniałego pierwszego dnia wiosny wszyscy uczniowie spalili marzannę, tym samym żegnając zimę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Rafał Kosek

Już przeminął czar choinki, czas wysyłać Walentynki!!!

To dzień dobry dla każdego!

W tym dniu wszyscy to wyznają,

Że chcą kochać i kochają!

 

W naszej szkole staramy się o to, żeby między uczniami i nauczycielami panowała przyjazna atmosfera. Jednym z takich szczególnych dni, które stanowią okazję do okazywania sobie wzajemnej sympatii są popularne „walentynki”. W tym roku, tuż przed feriami zimowymi, w naszej szkole pojawiła się specjalna skrzynka walentynkowa. Dzięki temu nawet ci nieśmiali mogli okazać swoje ciepłe uczucia wobec koleżanki, kolegi albo ulubionego nauczyciela. Uroczyste rozdanie walentynek odbyło się 1 marca na sali gimnastycznej. Entuzjazm towarzyszył wszystkim. W szkole panował miły nastrój, a  na twarzach gościł uśmiech i zadowolenie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Aleksandra Majk

MAM TALENT 2017

Samorząd Uczniowski zorganizował w środę 08.02.2017r szkolnym Konkurs Mam Talent. W tym roku żeby wystąpić na konkursie trzeba było przejść eliminacje klasowe.  Konkurs zaskoczył zgromadzonych widzów bardzo wysokim poziomem. Komisja sędziowska miała nie lada orzech do zgryzienia, żeby wyłonić zwycięzców. Po obejrzeniu wszystkich występów postanowiła wyróżnić i nagrodzić następujących uczniów:

W kategorii tancerz:

I miejsce: Daria Parzychowska i Sylwia Salamucha

II miejsce: Hubert Przybyła i Wojciech Piekarski

W kategorii zespoły taneczne:

I miejsce: „Świecące gwiazdy” w składzie: Hanna Domurad, Amelia Trzeciak, Julia Garbalińska

II miejsce: „Czarne wilczki” w składzie: Wiktoria Tercjak, Oliwia Duszak, Anna Lenkiewicz, Bartosz Kowalski, Bartosz Lisek i Maciej Mikulski

W kategorii recytacja:

Tytuł „Wspaniałej recytatorki” otrzymała Aniela Białobrzewska

Jurorzy przyznali też nagrodę specjalną dla oddziału przedszkolnego za piękny śpiew piosenki pt: „Zostań dziś moją przyjaciółką”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za miło spędzone chwile.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Samorząd Uczniowski