Nocka biwakowa!

W piątkowy wieczór 16 listopada 2018r, odbyła się nocka w szkole dla uczniów klas IV-VIII. Po raz pierwszy aż tylu uczniów wzięło udział w naszych nocnych zabawach i figlach. W sumie z pięciu klas było 47 uczniów, którymi opiekowało się czterech nauczycieli. Myślą przewodnią naszej nocki był biwak, a co za tym idzie światła na sali gimnastycznej były zgaszone, a uczniowie korzystali z własnych latarek i różnego rodzaju ozdób świetlnych. Wprowadziło to naprawdę fajne efekty wizualne oraz atmosferę. W ramach kolacji uczniowie zamawiali jedzenie na dowóz. Były też własne wypieki bułeczek z kruszonką oraz wyciskanie soków naturalnych. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw przygotowanych przez samorząd. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, umiliły nam pobyt. Wzorem poprzedniej nocki uczniowie klasy VI przygotowali zabawę w „pokój strachu”, która dostarczyła nam najwięcej emocji. Pomysł i wykonanie było świetne, a strachu najedli się prawie wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najfajniejszy namiot biwakowy, w którym zwyciężyli reprezentanci klasy IV. Kolejnych wrażeń dostarczyła nam bitwa na poduszki- na szczęście wszyscy wyszli z niej cali i zdrowi. Gdy już opadliśmy z sił wciągnął nas filmowy seans, przy którym część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.30 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego!

W 14 września 2018r, w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Kampania wyborcza trwała tydzień czasu, a kandydaci stosowali różne taktyki przekonywania do tego aby oddać na nich głos. Najpopularniejsze były indywidualne rozmowy z wyborcami oraz plakaty. Wybory były tajne i powszechne przeprowadzane według ordynacji wyborczej, w których mogli uczestniczyć uczniowie klas IV- VIII. Oddano 75 głosów, wszystkie były ważne. Na listach wyborczych było 13 nazwisk, więc wybór był bardzo trudny. Najwięcej głosów zdobył Maciej Stachelek z klasy VI. Do Rady Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani także: Szymon Jakubiak, Alicja Grzyb, Weronika Marias, Weronika Przybyła, Piotr Bakuła, Sebastian Bałdyga, Hanna Domurad, Arkadiusz Parzych, Bartosz Bieńkowski, Jakub Wołosz, Maria Budniak.
Samorząd od razu wziął się do pracy i na pierwszym zebraniu które odbyło się 19.09.18r wybrał spośród siebie w głosowaniu jawnym przewodniczącego, zastępcę przewodniczącego, skarbnika oraz sekretarza:
Przewodniczący samorządu uczniowskiego: Jakub Wołosz
Zastępca Przewodniczącego: Maciej Stachelek
Skarbnik: Alicja Grzyb
Sekretarz: Piotr Bakuła
Na pierwszym zabraniu Rada wybrała opiekuna Samorządu Uczniowskiego spośród nauczycieli - najwięcej głosów uzyskał nauczyciel wychowania fizycznego pan Rafał Kosek. Mamy nadzieję, iż wybrane osoby podołają wymaganiom swoich wyborców i będą dzielnie sprawować władzę uczniowską w Szkole Podstawowej w Białobieli w roku szkolnym 2018/2019.

Materiał zdjęciowy z wyborów.

Red.: Rafał Kosek

„Fit nocka” za nami!

W piątkowy wieczór 11 maja 2018r, odbyła się bardzo oczekiwana przez uczniów klas IV- VII nocka w szkole. Rozlokowaliśmy nasze materace do spania na nowej sali gimnastycznej. Teraz miejsca do spania mamy nawet dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Samorząd uczniowski od razu zabrał się za przygotowywanie zabaw i konkursów na zewnątrz. Zgodnie z ustaleniami na tej nocce nie zamawialiśmy kolacji. Każda klasa przygotowywała jedzenie we własnym zakresie. Były naturalne soki i koktajle owocowo- warzywne, były naleśniki, przepyszne ciastka z kruszonką, którymi zajadaliśmy się do samego rana. Zdrowych pyszności było co nie miara. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw przygotowanych przez samorząd. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, umiliły nam pobyt. Nowością i zabawą, która dostarczyła nam najwięcej emocji był „Pokój strachu”, przygotowany przez uczniów klasy V. Pomysł i wykonanie było świetne, a strachu najedli się prawie wszyscy śmiałkowie, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie. Po raz pierwszy na nocce dziewczęta oraz pan Rafał poprowadziły dla chętnych fitness przy muzyce. Gdy już opadliśmy z sił wciągnął nas filmowy seans, przy którym część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.20 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek


„Nocka w szkole”!

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017r odbyła się w naszej szkole bardzo oczekiwana przez uczniów klas IV- VII nocka w szkole. Na wstępnie rozlokowaliśmy nasze materace do spania, po czym złożyliśmy zamówienia na kolację. Pani Beata Modzelewska wraz z chętnymi dziewczętami (a było ich wiele) upiekły dla nas przepyszne ciasto, którym zajadaliśmy się do samego rana. W nocy dziewczęta przygotowały też babeczki oraz rogaliki. Pyszności było co nie miara. Uczniowie chętnie angażowali się do różnorodnych gier i zabaw. Po kolacji przyszedł czas na konkursy i zabawy przygotowanie przez samorząd uczniowski, który stanął na wysokości zadania i przygotował interesujący program. Zabawy integracyjne, kalambury oraz quiz z trudnymi pytaniami, wciągnął naszych uczniów oraz umiliły nam pobyt. Oczywiście nie mogło zabraknąć bitwy na poduszki, w której wszyscy walczyli jak lwy. Sympatycy tenisa stołowego, doskonalili swoje umiejętności grając na korytarzu do białego rana. Nowością była zabawa w „kubusia puchatka” na korytarzu, zabawa ta przypadła do gustu szczególnie klasie VII. Gdy już opadliśmy z sił wciągnęła nas filmowa magia, przy której część uczniów szybko zasnęła. Byli i tacy uczniowie, którzy nie zmrużyli oczu do samego rana. Około godziny 6.10 pani Hanna Murach zarządziła pobudkę i wszyscy zabrali się do sprzątania. Wspomnień każdy z nas będzie miał bardzo dużo. Do zobaczenia na kolejnej nocce!
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie jest obchodzony Dzień Tolerancji. Ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją 51/95 z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
Inicjatywa ta spowodowana była pogłębiającymi się zjawiskami nietolerancji, przemocy, nacjonalizmu, rasizmu i antysemityzmu, jakim towarzyszy marginalizacja i dyskryminacja mniejszości.
Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Działania na rzecz tolerancji w ramach obchodów skierowane zostały zarówno do placówek oświatowych jak i szerszego kręgu społeczeństwa.
W Deklaracji UNESCO, państwa członkowskie podkreślają nie tylko konieczność walki z nietolerancją i rasizmem, lecz również znaczenie różnorodności kulturowej.
Samorząd naszej szkoły w celu przybliżenia wszystkim uczniom czym tak naprawdę jest tolerancja wymyślił, iż gospodarze klas IV-VII wybiorą drogą losową kilku uczniów do wzięcia udziału w zabawie. Osoby, które zostały wylosowane mogły w tym dniu przebrać się za kogoś innego, kogoś kto może być dyskryminowany przez społeczeństwo. W nagrodę za takie działanie Ci uczniowie byli w tym dniu zwolnieni z kartkówek i z odpowiadania na lekcjach. Aż 16 uczniów postanowiło wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Pomysłów na braki tolerancji uczniowie mieli bardzo wiele. W tym dniu na korytarzach naszej szkoły można było zobaczyć obywateli innych krajów: kobiety z Indii, dziewczynkę z Anglii, ludzi o innym kolorze skóry prosto z Afryki oraz Meksykanina. Uczniowie zwrócili też uwagę na dyskryminację innych religii- kilka osób przebrało się za wyznawców muzułmanizmu. Innym przykładem na który zwrócili uwagę uczniowie to osoby niepełnosprawne- był jeden niewidomy, jedna osoba bez ręki i jeden chłopiec o kulach.  Ciekawym przebraniom towarzyszyły pogadanki z nauczycielami o przejawach dyskryminacji.
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział

Samorząd Uczniowski

„Nocka Skarbów”

W piątkowy wieczór 02 czerwca 2017r aż 27 uczniów z klas IV-VI nie nocowało w swoich domach. Samorząd uczniowski zorganizował w tym dniu w ramach Dnia Dziecka nockę w szkole, której motywem przewodnim była zabawa w poszukiwanie skarbów. Uczniowie z samorządu przygotowali świetny scenariusz oraz profesjonalne mapy, sami zaś przeprowadzali w trakcie poszukiwań zadania do wykonania dla poszczególnych drużyn. Zwycięskim zespołem, któremu udało się odnaleźć ukryty skarb okazał się: „Psy pączki” w składzie: Weronika Przybyła (to właśnie Weronika odnalazła skarb), Maja Madrak, Maria Budniak, Gabriela Duszak, Alicja Duszak.

W następnej kolejności rozlokowaliśmy nasze materace do spania, potem złożyliśmy zamówienia na kolację, gdzie prym wiodła pizza. W między czasie zaczęły się dowolne gry i zabawy. Po kolacji przyszedł czas na bitwy na poduszki, w której wszyscy walczyli jak lwy oraz na piżamową dyskotekę.  Gdy już opadliśmy z sił wciągnęła nas filmowa magia, przy której część uczniów szybko zasnęła.  Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas.

Do zobaczenia na kolejnej nocce!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Rafał Kosek