Dnia 24 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół w Lelisie  odbyło się podsumowanie X edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Uczniowie naszej szkoły uzyskali bardzo dobre wyniki i otrzymali z rąk Starosty Powiatu Ostrołęckiego Stanisława Kubła i Wójta Gminy Lelis Stefana Prusika cenne nagrody.
W swoich kategoriach wiekowych Daria Parzychowska zajęła II miejsce, Eliza Pietruczuk i Piotr Kurpiewski - III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji.

Beata Modzelewska

„Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.” Znając realia życia w obecnych czasach, chyba wszyscy zgodzimy się z autorem tych słów. W związku z tym 28 marca w naszej szkole  już po raz dziesiąty odbył się Finał Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Przybyłych gości i uczestników przywitała dyrektor szkoły, pani Urszula Wielczyk. Ogółem w konkursie wzięło udział 290 uczniów z 17 szkół z gmin: Baranowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec, Olszewo- Borki i Troszyn. Do rozgrywek finałowych przystąpiły 54 osoby. Po emocjonujących zmaganiach z czytaniem, pisaniem, słuchaniem ze zrozumieniem i zadaniami gramatyczno-leksykalnymi w języku angielskim laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas IV
1 miejsce Karol Szymaniak SP Baranowo
2 miejsce Gabriela Kowalczyk SP Obierwia
                Daria Parzychowska SP Białobiel
3 miejsce Weronika Ruminska SP Łęg Starościński
wyróżnienie: Julia Laskowska SP Nasiadki, Antonina Szkopińska SP Dylewo, Maja Gwara SP Antonie, Jan Malinowski SP Nowa Wieś,
w kategorii klas V
1 miejsce Julia Romanik SP Troszyn
2 miejsce Aleksander Kędzierski SP Obierwia
3 miejsce Aleksandra Swagrzak SP Baranowo
wyróżnienie: Nikola Płoska SP Olszyny,
w kategorii klas VI
1 miejsce Julia Dolata SP Olszewka
                Karolina Gleba SP Kadzidło
2 miejsce Zuzanna Szczepanek SP Obierwia
3 miejsce Piotr Kurpiewski SP Białobiel
                  Maja Staśkiewicz SP Łęg Starościński
                  Dawid Zakrzewski SP Wejdo
wyróżnienie: Patrycja Kurpiewska Łęg Przedmiejski,
w kategorii klas VII
1 miejsce Iga Śnietka SP Dąbrówka
2 miejsce Aleksandra Nalewajk SP Łęg Starościński
3 miejsce Eliza Pietruczuk SP Białobiel
wyróżnienie: Patrycja Czeropska SP Lelis, Marcin Polewaczyk SP Łyse.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Konkurs miał na celu rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz pogłębianie współpracy między szkołami z powiatu ostrołęckiego. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Beata Modzelewska. Dziękujemy Sponsorom-  Wójtowi Gminy Lelis, Starostwu Powiatowemu w Ostrołęce i Wydawnictwu MACMILLAN. Wyrazy wdzięczności za pomoc w organizacji imprezy pragniemy skierować również do rodziców, pani Marty Dziełak oraz Alicji Salamucha.

Redakcja: Hanna RóżyckaZapraszamy szkoły z terenu powiatu ostrołęckiego do wzięcia udziału w X Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego.
II etap konkursu odbędzie się 28 marca o godz. 12 w Szkole Podstawowej w Białobieli.

Regulamin konkursu