pb_zg.jpgCzwartek, 5 listopada na długo pozostanie w pamięci dzieci, gdyż tego dnia przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych bajek i baśni wspólnie obchodziły Światowy Dzień Postaci z Bajek. Były królewny, bajkowe zwierzęta, spiderman i wiele innych wspaniałych postaci. Przedszkolaki prezentowały bajkowe przebrania, a całość dopełniał taniec i śpiew. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne. Dzień ten przypomniał wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego małego człowieka.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Majk

pZ okazji Dnia Poczty Polskiej przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, zobaczyły zawartość torby pana listonosza, a w końcu nauczyły się poprawie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Po teorii nadszedł czas na praktykę.  Dzieci podczas warsztatów plastycznych wykonywały koperty i znaczki pocztowe. Następnie każde z dzieci wcieliło się w rolę listonosza i dostarczyło list swoim najbliższym.

redakcja: Aleksandra Majk

Dzień Kropki jest to święto odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uważnie obejrzały bajkę jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi- okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z kropką w roli głównej. To był kolorowy i radosny dzień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Aleksandra Majk

 

 

"Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego Święta.
Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia.
Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka"

30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Jak co roku w tym szczególnym dniu na wszystkich panów, tych dużych i tych małych, czekały miłe niespodzianki. Były drobne upominki i oczywiście mnóstwo życzeń, by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Przedszkolaki z naszego przedszkola wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Na szczęście piękna pogoda dopisała i dzieci mogły przebywać na łonie natury. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z roślinnością tam występującą. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do naszej sali zebrały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Najmłodsi spędzili miło czas na świeżym,  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Majk

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Poczty Polskiej. Przedszkolaki poznały zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiedzą, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Dzieci, dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by w końcu trafić do naszej skrzynki pocztowej, zobaczyły zawartość torby pana listonosza, a w końcu nauczyły się poprawie adresować list i w odpowiednim miejscu przyklejać znaczek pocztowy. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Przedszkolaki narysowały piękne listy, które trafił do specjalnie przygotowanych kopert ze znaczkami. Każde z dzieci miało okazję wcielić się w rolę listonosza i obdarować listem swoich najbliższych.

Redakcja: Aleksandra Majk