wycieczka kl.0 12.0513 maja był dniem szczególnie wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki, właśnie w tedy dzieci wyruszyły na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było OCK gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie”, które wprowadziło dzieci w bardzo aktualne społecznie treści o potrzebie wyjątkowej ostrożności w stosunku do ludzi poznanych na ulicy i w Internecie. Po spektaklu każde z dzieci otrzymało książeczkę „O Króliczku” z bajką wykorzystywaną w trakcie przedstawienia oraz miało możliwość przybicia piątki z Panem Komisarzem Piotrem Kowalskim.  Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z robienia naleśników w restauracji „BB LOFT” – dla małych kulinarnych odkrywców była to niesamowita atrakcja. Dzieci nie tylko samodzielnie przygotowały naleśniki, ale także mogły wcielić się w rolę kelnerów. Kiedy nasze brzuchy były już pełne z uśmiechami na buziach wróciliśmy do przedszkola.

redakcja: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjęć

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

 

dz.strazaka4 maja obchodzimy wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Przedszkolaki wykonały hełmy oraz liczne kary prac dotyczące zawodu strażaka, jednak największym hitem okazała się zabawa ruchowa  - „Remiza strażacka”. To był dzień pełen wrażeń i atrakcji.

redakcja: Aleksandra Bakuła

dwody22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w przedszkolu zorganizowaliśmy zajęcia, które uświadomiły przedszkolakom jak duże znaczenie w naszym życiu ma woda. Dzieci dowiedziały się m.in. że człowiek składa się w 70% z wody, kto potrzebuje wody oraz jak oszczędzać wodę. Następnie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Morze”. Jednak największą frajdę sprawiły im banki mydlane – zabawa była przednia.

red: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjeć

W naszym przedszkolu codziennie uczymy się ciekawych rzeczy, a w poniedziałek poznaliśmy nową literę – „S” jak smok. W tym dniu obejrzeliśmy legendę o Smoku Wawelskim, nauczyliśmy się pisać poznaną literę, dzielić wyrazy na sylaby i głoski, a nawet wiemy że „S” jest spółgłoską, bo jak ją długo powiemy to pojawia się koleżanka „Y”. Kiedy dowiedzieliśmy się tych wszystkich ciekawych informacji na temat litery „S”, przygotowaliśmy smocze maski. Efekty naszej pracy uwieczniliśmy na zdjęciach. Zabawa była przednia!

redakcja: Aleksandra Bakuła

Z okazji Dnia Pizzy nasza sala zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerię. Przedszkolaki tym razem wcieliły się w rolę kucharzy i przygotowały własnoręcznie zrobioną pizzę. Wielką frajdę sprawiły już same przygotowania: formułowanie ciasta, smarowanie go sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem… Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do piekarnika. Zapach pizzy unosił się po całej szkole, nie sposób było jej się oprzeć. Było pysznie, zdrowo i kolorowo! Dzięki temu wydarzeniu dzieci poznały historię pizzy oraz dowiedziały się z jakiego kraju pochodzi. Nie zabrakło również tematycznych kart pracy i zabaw ruchowych, a przede wszystkim uśmiechu naszych przedszkolaków!

redakcja: Aleksandra Bakuła

Dzień Popcornu to kolejny radosny powód do świętowania. W trakcie zajęć dzieci odkryły, jak z małego ziarenka powstaje tak znana i populara przekąska, wykonaliśmy serię zabaw dydaktycznych, ale bez wątpienia najważniejsza w tym dniu była degustacja 😊 Aby umilić dzieciom tę chwilę, nasza sala zamieniła się w „salę kinową”, a przedszkolaki w widzów. Wtedy popcorn smakuje najlepiej. Na koniec przedszkolaki wykorzystały popcorn do wykonania prac plastycznych - powstały piękne owieczki. Miłe wrażenia zostały w pamięci, a niektóre z dzieci świętowały dalej ten dzień w domach z rodzicami.

redakcja: Aleksandra Bakuła