Występ przedszkolaków z okazji Tygodnia Teatrów

Święty Mikołaju
na ciebie czekamy,
przez okno zmarznięte
ciągle wyglądamy.

mikolajkiMikołajki to dzień, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Przedszkolaki starannie przygotowały się do wizyty św. Mikołaja - wszyscy ubraliśmy się na czerwono, a na naszych głowach pojawiły się mikołajkowe czapki i inne świąteczne gadżety. Dzień rozpoczęliśmy od ubrania choinki – przedszkolaki ochoczo i z wielkim zaangażowanie zabrały się za to zadanie. Po przyjściu Mikołaja dzieci przywitały się z Niezwykłym Gościem, zaprezentowały  wierszyk przygotowany specjalnie dla Niego oraz wręczyły świąteczne laurki. Mikołaj był zachwycony i rozdał wszystkim dzieciom prezenty. 

Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy  za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

redakcja: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjęć

kolejarz25 listopada obchodzimy Dzień Kolejarza, z tej okazji zaprosiliśmy do naszej szkoły pana maszynistę. Nasz gość opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał mundur oraz akcesoria związane z pracą kolejarza. Uświadomił dzieciom jak niezwykłą przygodą jest podróż pociągiem, jednak najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość przymierzenia czapki maszynisty. Całe spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze oraz przyczyniło się do pogłębienia naszej wiedzy na temat tego wyjątkowego zawodu. Serdecznie dziękujemy Panu Michałowi Bursiewiczowi za odwiedzenie naszych uczniów.

Wszystkim pracownikom kolei z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia 😊

redakcja: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjęć

owoce kl. 0Z okazji Dnia Zdrowego Jedzenia dzieci z oddziału przedszkolnego własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Każdy przyniósł z domu świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przedszkolaki samodzielnie kroiły przyniesione owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale!

redakcja: Aleksandra Bakuła

kl0 bezpieczenstwoW ciągu kilku ostatnich dni nasze przedszkolaki zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodniku i bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Dzieci utrwaliły znajomość sygnalizacji świetlnej, niektórych znaków drogowych w pobliżu szkoły  a także numerów alarmowych. Podczas rozmów, zabaw ruchowych i innych sytuacji edukacyjnych przedszkolaki mogły wykazać się wiedzą, umiejętnościami oraz poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego.

redakcja: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjeć

dzjablkaJabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na  świecie, dlatego nasze przedszkolaki postanowiły uczcić jego święto. W tym dniu wszyscy mieliśmy na sobie kolor czerwony. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek, słuchały pięknego opowiadania o jabłkach i wykonały wspaniałe prace plastyczne. Na koniec była degustacja jabłek i okazało się, że chociaż wszystkie wyglądają podobnie to smakować mogą zupełnie inaczej. Ten dzień minął nam jabłkowo :-)

redakcja: Aleksandra Bakuła