dz.kropki15 września nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Kropki, jest to święto kreatywności, pomysłowości i odwagi. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami, dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę czy piłkę. Było kolorowo, „kropkowo” i radośnie. Nasze dzieciaki są tak kreatywne, że ozdobiły nawet przedszkolny chodnik – cały był w kolorowe kropki.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Bakuła

 

l.przyszlosci23.05W ramach projektu Laboratoria Przyszłości, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech, zakupiliśmy do naszej szkoły nowe mikroskopy biologiczne, w tym także nowoczesne mikroskopy cyfrowe z ekranami LCD oraz zestaw gotowych preparatów mikroskopowych. Zakupione mikroskopy wykorzystaliśmy między innymi na zajęciach z przedszkolakami, które zorganizowali uczniowie klasy ósmej. Nasi najstarsi uczniowie omówili budowę mikroskopu, pokazując poszczególne jego części i elementy. Następnie dzieci z zaciekawieniem oglądały gotowe preparaty dostępne w szkole tj. krew żaby, łuskę ryby, aparat gębowy pszczoły, mrówkę, płuco szczura, kwiat z zalążnią i wiele innych, które zostały odpowiednio ustawione w mikroskopach przez starszych kolegów. Najodważniejsze przedszkolaki samodzielnie ustawiały i oglądały wybrane preparaty. Na koniec uczennice klasy ósmej wykonały preparat z liścia spichrzowego cebuli, omawiając i pokazując kolejne etapy przygotowania własnego preparatu mikroskopowego. Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały cały proces, po czym oglądały powstały preparat pod mikroskopem. Mamy nadzieję, że te zajęcia rozbudziły naturalną ciekawość dzieci i chęć poznawania otaczającego ich świata- również tego niedostrzegalnego gołym okiem.

redakcja: Anna Chojnowska

Galeria zdjęć

wycieczka kl.0 12.0513 maja był dniem szczególnie wyczekiwanym przez nasze przedszkolaki, właśnie w tedy dzieci wyruszyły na wycieczkę do Ostrołęki. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było OCK gdzie obejrzeliśmy przedstawienie pt. „O ograniczonym zaufaniu do nieznajomych poznanych na ulicy i w Internecie”, które wprowadziło dzieci w bardzo aktualne społecznie treści o potrzebie wyjątkowej ostrożności w stosunku do ludzi poznanych na ulicy i w Internecie. Po spektaklu każde z dzieci otrzymało książeczkę „O Króliczku” z bajką wykorzystywaną w trakcie przedstawienia oraz miało możliwość przybicia piątki z Panem Komisarzem Piotrem Kowalskim.  Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach z robienia naleśników w restauracji „BB LOFT” – dla małych kulinarnych odkrywców była to niesamowita atrakcja. Dzieci nie tylko samodzielnie przygotowały naleśniki, ale także mogły wcielić się w rolę kelnerów. Kiedy nasze brzuchy były już pełne z uśmiechami na buziach wróciliśmy do przedszkola.

redakcja: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjęć

Strażak to jest kawał zucha, jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo, gasząc pożar z wielką wprawą.

 

dz.strazaka4 maja obchodzimy wyjątkowe, bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy podczas wypadków samochodowych, oraz asyście podczas różnych akcji. Przedszkolaki wykonały hełmy oraz liczne kary prac dotyczące zawodu strażaka, jednak największym hitem okazała się zabawa ruchowa  - „Remiza strażacka”. To był dzień pełen wrażeń i atrakcji.

redakcja: Aleksandra Bakuła

dwody22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji w przedszkolu zorganizowaliśmy zajęcia, które uświadomiły przedszkolakom jak duże znaczenie w naszym życiu ma woda. Dzieci dowiedziały się m.in. że człowiek składa się w 70% z wody, kto potrzebuje wody oraz jak oszczędzać wodę. Następnie dzieci wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Morze”. Jednak największą frajdę sprawiły im banki mydlane – zabawa była przednia.

red: Aleksandra Bakuła

Galeria zdjeć