Mali kucharze

Nasze wspaniałe przedszkolaki uwielbiają zabawę w małych kucharzy. Pewnego słonecznego dnia postanowiły, że upieką prawdziwą włoską pizzę. Nikt z dzieciaków nie wiedział jak to się robi, dlatego poprosiliśmy jedną z naszych Mam o pomoc. Pani Kasia przygotowała dla nas ciasto, a każdy z przedszkolaków przyniósł swoje ulubione dodatki. Po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Każdy komponował swój kawałek pizzy według własnego uznania. Na koniec zrobiliśmy sobie małą ucztę. Dzieciaki zajadały się aż im się uszy trzęsły Smile Wszyscy bawiliśmy się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu!!!
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi (Mama Laury) za pomoc i wsparcie małych kucharzy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk


 


Pierniczki przedszkolaków

Są bakalie, mąka, masło,
raz, dwa, trzy zagniatamy ciasto.
Prędko je rozwałkujemy,
różne kształty w nich wytniemy…


19 grudnia był dla przedszkolaków bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz stoliki. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Następnie pierniczki trafiły do piekarnika gdzie pod czujnym okiem naszych wspaniałych Mam nabierały koloru. Naszym najmłodszym podopiecznym największą frajdę sprawiło dekorowanie pierniczków kolorowymi lukrami i posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.
Serdecznie dziękujemy za pomoc przy pieczeniu pierniczków wspaniałym Mamom: Pani Monice (mama Natalki) oraz Pani Basi (mama Ali).
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Mikołaj w przedszkolu

Mikołaju nasz
ładną brodę masz.
Jak Cię poprosimy
to nam prezent dasz.

Hen, na dalekiej Północy, wśród wiecznych lodów spowitych łagodnym światłem polarnej zorzy mieszka Mikołaj. Chodź mieszka daleko to właśnie 6 grudnia odwiedził nasze przedszkole. Już od samego rana dzień ten zapowiadał się niezwykle. Dzieci z niecierpliwością czekały na wizytę niezwykłego Gościa, zadając ciągle te same pytania: czy dzisiaj przyjdzie św. Mikołaj?, o której będzie Mikołaj? Ciężkie kroki i dźwięk dzwoneczków zapowiedziały, że zbliża się tak długo oczekiwany Gość. Nagle w drzwiach ukazał się św. Mikołaj z długą siwą brodą i workiem prezentów. Dzieci powitały Mikołaja śpiewając piosenki. Odbierając prezenty przedszkolaki mogły usiąść na kolanach św. Mikołaja, przytulić się do niego i „pociągnąć" za śnieżnobiałą brodę. Dziękując Naszemu Gościowi za przybycie dzieci wręczyły Mu własnoręcznie wykonane laurki.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Dzień Makaronu w przedszkolu

W październiku  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Makaronu. Na zajęciach dzieci poznały „ciekawostki makaronowe”,  jego wygląd, zastosowanie i sposób powstawania. Przedszkolaki miały możliwość porównania kształtów i kolorów poprzez dotyk i wzrok. Następnie dzieci wspólnie ugotowały makaron, który zjadły ze swoimi ulubionymi dodatkami. Potem był czas na zajęcia plastyczne, podczas których powstały jeżyki z makaronów i masy solnej. Prace przedszkolaków  można podziwiać na korytarzu przy naszej sali.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Jesienny las wzywa nas – spacer zerówki do lasu

Pewnego słonecznego dnia nasi najmłodsi podopieczni wybrali się na spacer do pobliskiego lasu. Celem naszej wycieczki było sprawdzenie czy „pani jesień” już do niego zawitała. Przedszkolaki obserwowały las, który kryje wiele ciekawych tajemnic, poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Na koniec naszego spaceru wszyscy chętnie zaangażowali się w zbieranie skarbów jesieni (szyszek, mchu, igieł i kawałków kory), które ozdobiły parapet naszej sali oraz posłużyły do różnorodnych prac plastycznych.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Aleksandra Majk

Co tu mówić, co tu kryć przedszkolakiem fajnie być!

Minęły już pierwsze tygodnie w przedszkolu podczas, których dzieci miały możliwość poznania nowej grupy, pracowników szkoły oraz najbliższego otoczenia. Dzieci doskonale znają kodeks grupowy i starają się każdego dnia go przestrzegać. Przedszkolaki poznały już pierwsze litery, lubią pisać, rysować, malować farbami i lepić z plasteliny.  Chętnie uczestniczą w zabawach dowolnych i w zajęciach organizowanych przez nauczyciela. Dzieci uwielbiaj wspólne zabawy na sali gimnastycznej i na placu zabaw, gdzie mogą rozwijać swoją sprawność ruchową. Wszyscy w naszej grupie się lubimy i wspaniale razem spędzamy czas.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Aleksandra Majk