Rodziny duże, rodziny małe - wszystkie wspaniałe!- spotkanie integracyjne przedszkolaków

7 czerwca w Parku Rozrywki „Knieja” odbyło się spotkanie integracyjne przedszkolaków i ich rodziców. Spotkanie rozpoczęliśmy od zabaw w parku linowym. Każde z dzieci, a nawet dorośli mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na jakże trudnym torze przeszkód. Mogliśmy także podziwiać  w zagrodach różne zwierzęta. Największe zainteresowanie wzbudziły kozy, kucyk oraz piękny paw. Na koniec nasi wspaniali Tatusiowie rozpalili ognisko, a kochane Mamy przygotowały pyszne kiełbaski. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze, a wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

redakcja: Aleksandra Majk

Mali odkrywcy - wycieczka przedszkolaków do Kadzidła

27 maja przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Kadzidła. Wyprawę rozpoczęły od wizyty w Zagrodzie Kurpiowskiej. Była to prawdziwa podróż w czasie, ponieważ pozwoliła naszym podopiecznym przenieść się w czasy i życie ich dziadków i pradziadków. Duże zaciekawienie dzieci  wzbudziły sprzęty codziennego użytku, meble oraz naczynia. Z wielkim zdziwieniem przedszkolaki reagowały na „zabawki” oraz sposób spędzania wolnego czasu dawniej przez ich rówieśników. Po zakończonym zwiedzaniu dzieci spotkały się z twórczynią ludową, a dzięki jej pomocy, podczas warsztatów miały możliwość sprawdzenia swoich sił w lepieniu „byśków”. Następnie przedszkolaki udały się do Zespołu Szkół w Kadzidle, gdzie w „kinie za rogiem” obejrzały bajkę pt. „Riko prawie bocian”. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń, a uśmiechy długo gościły na ich twarzach.

Galeria zdjęć

redakcja: Aleksandra Majk

Nie bądź zielony w temacie autyzmu

Badania wskazują, iż świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest niska, a reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dziecko z autyzmem jest zazwyczaj oceniane jako źle wychowane, niegrzeczne, a dorosły z autyzmem to dziwak… Dlatego powstają inicjatywy, które mają propagować wiedzę w nt. autyzmu. Jedną z nich jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia.
Nasze Przedszkolaki włączyły się do akcji „Na niebiesko dla autyzmu”, zakładając solidarnie niebieskie ubrania. Dowiedzieliśmy się co to jest autyzm, jakie są charakterystyczne cechy i zachowania osób z autyzmem oraz jak na nie reagować.
Zachęcamy do poszerzania wiedzy nt. autyzmu oraz do wspierania osób z tym zaburzeniem. Pamiętajmy również o zasadzie - poznaj zanim ocenisz Smile

https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg

red. Ewelina Stupska

Pizza w przedszkolu

Pewnego dnia na nasze przedszkolaki czekała super niespodzianka, oto jedna z naszych wspaniałych Mam przygotowała i przyniosła dla nas ciasto na prawdziwą pizzę. Gdy każde dziecko otrzymało swój kawałek ciasta, przedszkolaki z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Wałkowały placki, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione składniki na drożdżowym spodzie, na koniec wszystko posypywały serem i cierpliwie czekały.. na upieczenie się pizzy... W czasie oczekiwania na konsumpcję  dzieci  poznały ciekawą historię pizzy oraz miały okazję spróbować różnych smaków. Warsztatom kulinarnym towarzyszyły zabawy przy muzyce. Czas oczekiwania na potrawę minął szybko i przyjemnie. Zwieńczeniem dnia był wspólny posiłek. Dzieciom bardzo smakowała pizza, którą same przyrządziły.
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi za pomoc w przygotowaniu pysznej pizzy.

Galeria zdjęć.

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska

Gofry we własnym wykonaniu smakują lepiej - przedszkolaki w kuchni

28 marca w zerówce odbyło się wielkie pieczenie gofrów. W przygotowaniu ciasta i upieczeniu gofrów pomagały nam wspaniałe Mamy. Wszędzie unosił się aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, dżem, cukier puder, kolorowa posypka,  a nawet owoce. Wszystkie wyglądały apetycznie a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki  uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się  samodzielnie przygotowało.
Serdecznie dziękujemy naszym Mamom: Pani Kasi i Pani Basi, za pomoc w przygotowaniu kulinarnych pyszności.

Galeria zdjęć.

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska

Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki to wyjątkowy dzień dla najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Każde dziecko złożyło obietnicę, że przez kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej przysiędze Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że za rok z pewnością odwiedzi przedszkolaków. Dzieci jeszcze długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, kilkakrotnie oglądały upominki i zerkały w okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego Gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek. Mikołaja odwiedziły również starsze klasy I-III, które chętnie pozowały do zdjęć z wyjątkowym gościem.

Galeria zdjeć

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska