Mikołajki w przedszkolu

Mikołajki to wyjątkowy dzień dla najmłodszych dzieci z oddziału przedszkolnego. Przedszkolaki przygotowują się do niego bardzo starannie, wcześniej wykonują prace plastyczne związane z mikołajkami, oraz uczą się wierszy i piosenek. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. Każde dziecko złożyło obietnicę, że przez kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Po złożonej przysiędze Święty Mikołaj obdarował wszystkich prezentami i obiecał, że za rok z pewnością odwiedzi przedszkolaków. Dzieci jeszcze długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, kilkakrotnie oglądały upominki i zerkały w okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego Gościa. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek. Mikołaja odwiedziły również starsze klasy I-III, które chętnie pozowały do zdjęć z wyjątkowym gościem.

Galeria zdjeć

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska

Możesz być kim chcesz

Rybka MiniMini i Barbie zaprosiła przedszkolaków do udziału w Konkursie Marzeń Przedszkolaka - Możesz Być Kim Chcesz! Niejednokrotnie zastanawialiśmy się, jak wygląda dzień pracy strażaka? Czy lekarz boi się igły a weterynarz ma uczulenie na kota? Konkurs, organizowany przez najchętniej oglądaną telewizję dziecięcą MINI MINI, był dla nas szansą na poznanie sekretów różnych zawodów. Zadaniem było przygotowanie krótkiego przedstawienia, w którym zaprezentowane zostaną minimum trzy wybrane zawody. Odkryliśmy w sobie talent aktorski i wzięliśmy udział w konkursie! Pełni zapału zabraliśmy się do pracy. Przygotowaliśmy scenariusz, zadbaliśmy o scenografię i kostiumy. W najważniejszym jednak zadaniu, czyli nagrywaniu filmu oraz montażu pomógł nam tata Alicji- pan Marcin Piekarski, któremu jesteśmy niezmiernie wdzięczni Smile
Efekty naszej pracy, można zobaczyć na stonie internetowej MiniMini + albo klikając tu film konkursowy.
Zdjęcia z backstage’u – kilknij tu zdjęcia
Praca przy prawdziwym filmie była dla nas wspaniałą przygodą!

Przedszkolaki
wraz z paniami Olą i Ewelinką

Spotkanie z Pisarką

23 listopada nasze przedszkole odwiedziła prawdziwa, pisarki Pani Joanna Brodowska. Pani Joanna poprowadziła Warsztaty Literackie z pacynką i gitarą. Celem spotkania była promocja czytelnictwa wśród dzieci, podnoszenie kompetencji czytelniczych, rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej oraz kreowanie nawyków czytelniczych. Przedszkolaki bardzo miło spędziły czas bawiąc się i ucząc. Serdecznie dziękujemy Pani Asi za wyjątkowe zajęcia.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci– Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.
W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk i Ewelina Stupska

Mali kucharze

Nasze wspaniałe przedszkolaki uwielbiają zabawę w małych kucharzy. Pewnego słonecznego dnia postanowiły, że upieką prawdziwą włoską pizzę. Nikt z dzieciaków nie wiedział jak to się robi, dlatego poprosiliśmy jedną z naszych Mam o pomoc. Pani Kasia przygotowała dla nas ciasto, a każdy z przedszkolaków przyniósł swoje ulubione dodatki. Po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Każdy komponował swój kawałek pizzy według własnego uznania. Na koniec zrobiliśmy sobie małą ucztę. Dzieciaki zajadały się aż im się uszy trzęsły Smile Wszyscy bawiliśmy się świetnie i apetyt dopisywał tego dnia każdemu!!!
Serdecznie dziękujemy Pani Kasi (Mama Laury) za pomoc i wsparcie małych kucharzy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk


 


Pierniczki przedszkolaków

Są bakalie, mąka, masło,
raz, dwa, trzy zagniatamy ciasto.
Prędko je rozwałkujemy,
różne kształty w nich wytniemy…


19 grudnia był dla przedszkolaków bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz stoliki. Gdy wszystko było gotowe dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Następnie pierniczki trafiły do piekarnika gdzie pod czujnym okiem naszych wspaniałych Mam nabierały koloru. Naszym najmłodszym podopiecznym największą frajdę sprawiło dekorowanie pierniczków kolorowymi lukrami i posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.
Serdecznie dziękujemy za pomoc przy pieczeniu pierniczków wspaniałym Mamom: Pani Monice (mama Natalki) oraz Pani Basi (mama Ali).
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aleksandra Majk