Miło nam poinformować, że uczennica klasy VIII - Julita Pietruczuk została laureatką XXVII Ostrołęckiego Konkursu Poetyckiego ,,Pierwszy krok w poezję”. Teksty, które wychodzą spod pióra Julity, odznaczają się kunsztem poetyckim oraz bogactwem środków artystycznych. Dlatego nie dziwi fakt, że nasza szkolna poetka  została nagrodzona za twórczość literacką.
13 czerwca 2019  r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbyło się podsumowanie konkursu, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swe utwory  przed jury i publicznością. Julita otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową, a jej zwycięski utwór zostanie opublikowany w czasopismach literackich.
Inni uczniowie naszej szkoły, którzy również złożyli utwory
na ten konkurs to: Maria Budniak, Piotr Wielczyk, Eliza Pietruczuk oraz Patrycja Tercjak.

Wszystkim poetom życzymy wejścia na Parnas.
Zapraszamy do Kawiarenki Literackiej, gdzie opublikowane są teksty uczestników konkursu.

Redakcja: Ewa Puka