Sukces naszych szkolnych poetek

Dnia 2 czerwca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbyło się podsumowanie XXIV Ostrołęckiego Konkursu Poetyckiego ,,Pierwszy krok w poezję”.

W tegorocznej edycji  jury miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ aż 118 uczniów z ostrołęckich i  okolicznych szkół wysłało swe utwory.

Z naszej placówki w konkursie wzięły udział następujące osoby: Alicja Grzyb, Alicja Duszak, Nicole Domarad, Patrycja Tercjak, Nicole Skrodzka, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Dominika Białobrzeska, Oliwia Chełstowska i Gabriela Dymerska.

Okazało się, że wśród laureatów znalazły się dwie piątoklasistki od nas. Otóż Julita Pietruczuk zajęła I miejsce, a Patrycja Tercjak - III. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a także tomiki poezji, w których znalazły się napisane przez nich utwory. Książeczki z opublikowanymi wierszami laureatów trafiły do wielu bibliotek na terenie kraju i za granicą.

Gratulujemy naszym szkolnym poetkom i życzymy dalszych sukcesów.

redakcja: Ewa Puka