Radość pisania

Każdy może być poetą… Niestety nie wszyscy chcą poświęcić swój cenny, wolny czas na pisanie wierszy. Niektórym wydaje się, że to nudne zajęcie.  Inni nawet nie podejmują próby napisania utworu, gdyż z góry zakładają, że im się to nie uda.

Jednak w naszej szkole mamy uczniów, którym pisanie wierszy sprawia ogromną radość. Zamiast czatować, grać na komputerze, odwiedzać fora internetowe, tworzą  teksty bogate w środki  stylistyczne i skłaniające czytelnika do refleksji na temat: życia, Ojczyzny, przyrody, Boga, relacji międzyludzkich. Przelewają na papier swoje przeżycia, doznania, uczucia, a także ukazują wiele spraw widzianych ich oczami.

Dlatego zapraszamy wszystkich do przeczytania wierszy naszych szkolnych literatów. Jednocześnie zachęcamy do tworzenia tekstów o różnorodnej tematyce.

Napiszcie wiersze! Nic nie stracicie, a zyskacie bardzo dużo!

Wiersze uczniów 2015/2016

redakcja: Ewa Puka