Wszyscy lubimy przebywać z ludźmi kulturalnymi. Czy w obecnych czasach łatwo jest być osobą dobrze wychowaną? Uczniowie klasy piątej podczas omawiania fragmentu "Pana Tadeusza”A. Mickiewicza poznali rozważania Sędziego Soplicy na temat grzeczności. Stały się one punktem wyjścia do zredagowania poniższych prac. Zapraszamy do lektury!

Redakcja: Ewa Puka

Czy ktoś z Państwa zastanawiał się, jak potoczyły się losy herszta bandy ukazanego w balladzie "Powrót taty” A. Mickiewicza? Uczniowie klasy piątej mają na ten temat różne wyobrażenia. Przeczytajcie!

Redakcja: Ewa Puka

Czy zastanawialiście się Państwo, jak powstała miejscowość Białobiel i skąd wzięła swą nazwę?
Uczniowie naszej szkoły mają na ten temat różne wyobrażenia. Napisali legendy, które opowiadają o powstaniu Białobieli oraz etymologii nazwy.
Zapraszamy do lektury ich tekstów!!!

Redakcja: Ewa Puka

Twórczość Jana Kochanowskiego zachwyca, ale też skłania do głębokich refleksji egzystencjalnych.  Uczniowie klasy VII, wzorując się na  fraszkach mistrza z Czarnolasu, napisali własne.  Zapraszamy do lektury ich utworów!!!

Redakcja: Ewa Puka

Wśród lektur obowiązkowych klasy V znajdują się mity greckie.  Mitologia tak  bardzo zainteresowała  naszych piątoklasistów, że zdecydowali się napisać własne teksty, które wyjaśniają, jak powstał śnieg, a także inne zjawiska przyrodnicze. Zredagowane przez uczniów klasy piątej utwory są bardzo  oryginalne i bogate w środki artystyczne. Nie wierzycie??? Przeczytajcie!!!

Redakcja: Ewa Puka