Wiersze uczniów 2018/2019

Wiersze uczniów

Wiersze uczniów 2017/2018

Wiersze uczniów klasy IV

Sukces naszych szkolnych poetek

Dnia 2 czerwca 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbyło się podsumowanie XXIV Ostrołęckiego Konkursu Poetyckiego ,,Pierwszy krok w poezję”.

W tegorocznej edycji  jury miało nie lada orzech do zgryzienia, ponieważ aż 118 uczniów z ostrołęckich i  okolicznych szkół wysłało swe utwory.

Z naszej placówki w konkursie wzięły udział następujące osoby: Alicja Grzyb, Alicja Duszak, Nicole Domarad, Patrycja Tercjak, Nicole Skrodzka, Eliza Pietruczuk, Julita Pietruczuk, Dominika Białobrzeska, Oliwia Chełstowska i Gabriela Dymerska.

Okazało się, że wśród laureatów znalazły się dwie piątoklasistki od nas. Otóż Julita Pietruczuk zajęła I miejsce, a Patrycja Tercjak - III. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a także tomiki poezji, w których znalazły się napisane przez nich utwory. Książeczki z opublikowanymi wierszami laureatów trafiły do wielu bibliotek na terenie kraju i za granicą.

Gratulujemy naszym szkolnym poetkom i życzymy dalszych sukcesów.

redakcja: Ewa Puka

Radość pisania

Każdy może być poetą… Niestety nie wszyscy chcą poświęcić swój cenny, wolny czas na pisanie wierszy. Niektórym wydaje się, że to nudne zajęcie.  Inni nawet nie podejmują próby napisania utworu, gdyż z góry zakładają, że im się to nie uda.

Jednak w naszej szkole mamy uczniów, którym pisanie wierszy sprawia ogromną radość. Zamiast czatować, grać na komputerze, odwiedzać fora internetowe, tworzą  teksty bogate w środki  stylistyczne i skłaniające czytelnika do refleksji na temat: życia, Ojczyzny, przyrody, Boga, relacji międzyludzkich. Przelewają na papier swoje przeżycia, doznania, uczucia, a także ukazują wiele spraw widzianych ich oczami.

Dlatego zapraszamy wszystkich do przeczytania wierszy naszych szkolnych literatów. Jednocześnie zachęcamy do tworzenia tekstów o różnorodnej tematyce.

Napiszcie wiersze! Nic nie stracicie, a zyskacie bardzo dużo!

Wiersze uczniów 2015/2016

redakcja: Ewa Puka

Każdy może być pisarzem…

Podczas opracowywania na lekcjach języka polskiego lektury Pinokio Carla Collodiego, uczniowie klasy czwartej z wielkim entuzjazmem opowiadali  przygody niesfornego pajacyka. Niejednokrotnie stwierdzili, że omawiany utwór uczy, bawi, śmieszy do łez, a przede wszystkim daje wiele cennych wskazówek, jak postępować, aby uniknąć w życiu niepotrzebnych kłopotów.

Niestety cykl zajęć poświęconych lekturze szybko minął, tak jak wszystko, co dobre. A czwartoklasiści poczuli pewien niedosyt. Zastanawiali się, jak potoczyły się dalsze losy Pinokia. Czy bohater był grzeczny? A może spotkały go kolejne niepowodzenia?

Dlatego uczniowie klasy IV zredagowali książkę, w której przedstawili dalsze dzieje Pinokia. Jak się okazało, dorównali mistrzowi- Carlowi Collodiemu. Teksty przez nich napisane odznaczają się wysokim kunsztem artystycznym, pomysłowością i oryginalnością. Nie wierzysz? Przeczytaj! Zapraszamy!

redakcja: Uczniowie klasy czwartej

Ewa Puka

Dalsze losy Pinokia

Szkolne wiersze miłosne

Szkolne wiersze miłosne

Z okazji Walentynek w bibliotece szkolnej zorganizowano konkurs literacki pod hasłem „Najciekawszy szkolny wiersz miłosny”. Zadaniem uczestników było samodzielne napisanie wiersza o tematyce miłosnej. Komisja nagrodziła wiersze Katarzyny Baczewskiej z kl. VI, Julii Mrozek, również z kl. VI oraz wiersz Diany Tercjak z kl. V. Oto wyróżnione prace:

 

Wymyśliłam Cię …

Rankami cichymi z herbatą przy ławie,

gdy tańczę wśród drzew,

gdy turlam się w trawie.

Tyś moim marzeniem …

Jak tęcza po burzy,

co niebo pochmurne jak uśmiech rozchmurzy.

Jak zapach poziomek …

Tak miłość smakuje.

Choć nie wiem do końca,

to tak właśnie czuję …

 

Katarzyna Baczewska kl. VI

 

 

Niezwyciężona miłość …

Naszą miłością pokonamy wszystko

Na jej drodze nie stanie nam nawet

najbardziej zanieczyszczone środowisko

Razem z nią wejdziemy na największe góry

Wzbijemy się w wysokie chmury

Zdobędziemy Mount Everest

Z jej pomocą napiszemy najważniejszy w życiu test

Przepłyniemy najdłuższe rzeki

Udamy się w świat daleki

Przejdziemy przez wulkan gorący

Znajdziemy najmocniej kwiat pachnący

Pokonamy lawinę wytrwałości

Nic nie stanie na drodze

Naszej MIŁOŚCI !

 

Julia Mrozek kl. VI

 

Miłość

Miłość to najcudowniejsza rzecz,

która może się wydarzyć w życiu.

Poczułam uczucie,

które we mnie buchnęło.

Powiedziałam co czuję Tomkowi,

On to samo czuł.

Byliśmy zakochani.

Ta miłość jest niezniszczalna i piękna.

Każdy ją poczuje,

kiedy będzie mieć męża.


Diana Tercjak kl. V