W związku z zaistniałą sytuacją i brakiem możliwości korzystania z bibliotek,  zachęcamy do skorzystania z dostępu do literatury za pośrednictwem Internetu.
Poniżej podajemy wybór bibliotek cyfrowych:

www.wolnelektury.pl
Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się wiele utworów, w tym lektury szkolne zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Serwis zawiera również audiobooki.

www.lektury.gov.pl  
Powyższy serwis zawiera wiele lektur szkolnych wraz z opisami. Książki można czytać on-line  lub pobrać na dowolny nośnik.

www.polona.pl
Jest to najbogatsza z dostępnych w naszym kraju biblioteka cyfrowa.
Zachęcamy do korzystania z tych stron i czytania nie tylko z obowiązku ale przede wszystkim dla przyjemności.

Miłej lektury życzą bibliotekarki szkolne

Szanowni Rodzice, polecamy stronę www.mamyprojekt.pl    

W zakładce Koronawirus informacja o ciekawej książeczce na ten „czas zarazy”.

CZEŚĆ – JESTEM KUZYNEM GRYPY!
JAK O KORONAWIRUSIE ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI?


Czym jest koronawirus i czym grozi spotkanie z nim? Dlaczego nie ma szkoły? Jak rozmawiać z dzieckiem na tak trudne tematy?
Podpowiedzi przynosi opowiadanie kolumbijskiej psycholog Manueli Moliny Cruz. Publikacja ma na celu wsparcie rodziców w rozmowie z dzieckiem na temat zagrożenia płynącego ze świata wirusów, ale też roli samego dziecka w zachowaniu bezpieczeństwa.

Zbliżają się Święta Wielkanocne. W związku z tym zapraszamy Was do odwiedzenia Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.
Wpisując link:
https://muzeum.ostroleka.pl/2020/03/17/lekcja-muzealna-kurpiowska-palma-wielkanocna/
weźmiecie udział w ciekawych warsztatach i nauczycie się robić kurpiowską, wielkanocną palemkę.

Życzymy owocnej pracy i miłej zabawy!

Biblioteka szkolna zachęca Was do sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości treści lektur szkolnych. Pamiętajcie, że lektury są dostępne online.
Jeżeli już przeczytacie lekturę możecie sprawdzić ile zapamiętaliście rozwiązując test lub quiz. Jest to również dobry sposób na przypomnienie sobie treści książek przeczytanych już dawniej.

Zachęcamy do nauki przez zabawę i polecamy strony internetowe z testami sprawdzającymi wiedzę z lektur szkolnych:
http://testwiedzy.pl/ucat_view/57/lektury-szkolne.html
https://czasdzieci.pl/quizy/k,11-literatura.html
 https://samequizy.pl/tag/lektury/
https://www.kochamquizy.pl/lektury


14 marca 2019 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klasy VII chętnie wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, co można, a czego nie wolno robić, czytając książkę. Zapoznali się też z regulaminem biblioteki i prośbami książki. Musieli również prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i zawsze je szanować. Wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej zbiorami, zasadami udostępniania księgozbioru, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. W tym momencie radość nowych czytelników była największa. Pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek na pewno będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Galeria zdjęć

red. Hanna Murach