,,Zdrowa rodzina to moja rodzina”

W niedzielę 11 czerwca na terenie przyszkolnym odbył się kolejny  Piknik Rodzinny. Tym razem hasło przewodnie imprezy brzmiało „Zdrowa rodzina to Moja rodzina”. Festyn, jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem. Był okazją do integracji środowiska lokalnego, a także spędzenia czasu w gronie rodzinnym.

Wszystkich zebranych ciepło powitała dyrektor szkoły, pani Urszula Wielczyk.  Na scenie można było obejrzeć akrobacje gimnastyczek, pokazy tańców, popisy wokalne i aktorskie w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Nie mogło zabraknąć rozgrywek sportowych. Naprzeciw siebie stanęły drużyny uczniów i rodziców. Bezapelacyjnie wygrali uczniowie. Miano Super Rodziny w tym roku zdobyła rodzina Państwa Kur z Białobieli.

Goście mieli dodatkowe atrakcje. Błysk w oczach dzieci wywołał przyjazd policjantów. Zwłaszcza chłopcy zgromadzili się aby z bliska obejrzeć alkogogle, pistolety, tarcze i inne akcesoria policjantów. Dla zainteresowanych stanowisko do mierzenia cukru i ciśnienia prezentowała pielęgniarka szkolna Pani Lidia Żelazna. Przyjechał również ratownik medyczny Pan Bartłomiej Domian, który udzielał praktycznych wskazówek dotyczących udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo wszyscy mogli skosztować pyszności przygotowanych przez rodziców. Można było też pokrzepić się gorącą kawką czy herbatką.

Różnorodność zorganizowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.  Pogoda dopisała. Panowała miła i serdeczna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego organizatorów, dzieci, młodzieży, rodziców i gości. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego i galerii zdjęć.

Elżbieta Kulas