Ślubowania nadszedł czas...

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy od dawna… 21 listopada 2017r, zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. 
Na sali gimnastycznej zebrali się wszyscy zaproszeni goście: nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, starsi koledzy i koleżanki oraz przedszkolaki. Pani Dyrektor powiedziała, że „ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia”. Zgadzamy się, dlatego postaraliśmy się, by uroczystość miała podniosły charakter. Odpowiedni strój galowy sprawił, że czuliśmy się naprawdę wyjątkowo.
„Zdamy? Nie zdamy? Ale popis damy!” – słowa przewodniczącego klasy stały się naszym celem. Z całych sił staraliśmy się, by nie zawieść przybyłych specjalnie dla nas gości. Rozpoczynając program artystyczny każdy miał możliwość zaprezentowania swojej osoby. Następnie pokazaliśmy czego do tej pory nauczyliśmy się w szkole. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy, recytowaliśmy  i… cel został osiągnięty! Pani Dyrektor, zgromadzeni goście oraz czuwający przez cały czas nad nami Duszek Aplaus, jednogłośnie stwierdzili, że zasługujemy na to, by przyjąć nas do społeczności szkolnej.     
 Z uwagą i przejęciem powtarzaliśmy słowa ślubowania. Następnie Pani Dyrektor poprzez dotknięcie ramienia ogromnym ołówkiem, dokonała aktu pasowania (na ten moment czekaliśmy szczególnie). W kronice szkolnej złożyliśmy odciski i ku ogromnemu zaskoczeniu zostaliśmy obdarowani wspaniałymi dyplomami i upominkami. Ten cudowny gest sprawił, że uśmiech na naszych twarzach pozostał na bardzo długo. Dziękujemy kochani Rodzice oraz Koleżanki i Koledzy!
Dzień ślubowania wzbudził w nas wiele emocji. Rozpoczęła się wspaniała przygoda – bycia uczniem Szkoły Podstawowej w Białobieli a zarazem piękna podróż w świat nauki. To będzie piękny czas… trzymajcie za nas kciuki!

Przeżyjcie z nami to jeszcze raz.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Klasa I
z wychowawcą